İNGİLTERE YERLEŞİM (EVLİLİK) VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere Yerleşim Vizesi - Evlilik ve Aile Birleşimi

Güncellenme Tarihi: 2019-02-19 01:29:10

Evli bulunduğu eşi İngiltere’de yaşayan kişiler “yerleşim” vizesi alabilirler. İngiltere’ye evlilik dolayısıyla yerleşme başvurularında İngiltere’de bulunan eşin oturum durumuna göre almanız gereken vize türü ve bu vizelerin şartları değişecektir.

İngiltere Yerleşim Vizesi türleri pek çok çeşit arzetmektedir. Diğer yerleşim vizeleri hakkında bilgi için sitemizde bulunan İngiltere Yerleşim Vizesi sayfasını ve tüm vize türleri hakkında bilgi için İngiltere Vize Türleri sayfasını ziyaret edebilir, verilen linkleri takip ederek ilgilendiğiniz vize türünü inceleyebilirsiniz. 

EŞİNİZLE BERABER İNGİLTERE'DE YAŞAMAK

İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin merak ettiği ve cevap aradığı ortak sorular ve bunların cevaplarına ilişkin genel bilgiler bu sayfada verilmektedir. İngiltere Yerleşim Vizeleri hakkında diğer sorularınız için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Hangi başvuru formunu doldurmalıyım?

Evlilik yapan kişilerin İngiltere’ye yapacakları başvuru İngiltere’de ki eşin vize türüne göre değişecektir. İngiltere’de yaşayan eşin vize türüne göre sizin yapacağınız başvuru ve buna bağlı olarak da başvuru formunuz değişecektir.

İngiliz Vatandaşı olan veya İngiltere’de sürekli oturumu olan kişilerin eşleri, Avrupa Vatandaşı olan kişilerin eşleri, Ankara Antlaşmasından faydalanarak vize alan kişilerin eşleri, çalışma izni ile İngiltere’de bulunan kişilerin eşleri, iltica başvurusu yapan kişilerin eşleri, insan haklarından yararlanarak oturum almış kişilerin eşleri veya öğrenci eşlerinin hepsi farklı başvurular yapacak, farklı başvuru formları dolduracak ve yapacağı başvuru türünün gereksinimlerine göre farklı evraklar hazırlayacaklardır. Bu yapacakları başvurularda yanlış form doldurulması veya gerekli bir evrakın verilmemesi başvurunun reddine sebep olacaktır. CSS Legal uzmanları ile yapılan başvurularda bu tür yanlışlıklar olmaması için uzmanlarımız detaylı olarak çalışacaktır.

Gerekli evraklar / belgeler nelerdir?

İngiltere’ye yerleşme amacıyla yapacağınız vize başvurusunun türüne göre hazırlayacağınız evrakların içeriği değişecektir. Bu duruma rağmen hemen hemen bütün evlilik dolayısıyla yerleşim amaçlı yapılan başvurularda iki şart aranmaktadır.

Öncelikle evliliğinizin gerçek olduğunu vize memuruna kanıtlamadığınız sürece ve vize memurunu bu konuda ikna etmediğiniz sürece vize alamazsınız. Bu nedenle evliliğinizin gerçek olduğuna dair evraklar hazırlamanız gerekecektir. Evlilik cüzdanınız bu tür başvurularda zorunlu olmakla beraber asla yeterli değildir. Birçok kişi sahte evlilik yaparak İngiltere’ye gelmeye çalışmakta olup sahte bir nikâh yaparak evlilik cüzdanı elde edebiliyor. Bu nedenle tek başına evlilik cüzdanı evliliğin gerçek olduğunu kanıtlayan bir evrak değildir. Gerçek bir evlilik yaptığınızı kanıtlayan evraklara dair detaylı listeye ulaşmak için lütfen CSS Legal danışmanları ile iletişime geçin.

İkinci olarak maddi durum birçok İngiltere vizesi başvuru türünde oldukça önemlidir.  Birçok başvuru türünde eşlerin İngiltere’deki yaşantılarında devlet yardımı almaya ihtiyaç duymaksızın geçimlerini sağlayacak derecede gelirleri olduğunu veya olacağını kanıtlamaları gerekecektir. Vize almak için hangi düzeyde geliriniz olması gerektiğine ve bu gelirlere dair hangi evrakların hazırlanması gerektiğine dair bilgiler yine CSS Legal danışmanları tarafından sağlanacaktır.

İngilizce bilmek zorunda mıyım?

Evlilik dolayısıyla yerleşim amaçlı yapılan İngiltere vizesi başvurularının bir kısmında A1 düzeyinde İngilizce bilme zorunluluğu ve bu düzeyde İngilizce bilindiğine dair akredite kuruluşlardan alınmış bir sınav sonucunun verilme zorunluluğu bulunurken, bir kısım vize başvurularında hiçbir şekilde İngilizce bilme zorunluluğu bulunmamaktadır. İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi başvurunuzda İngilizce dil zorunluluğu olup olmadığını öğrenmek için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçin.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurusu için neler yapmalıyım?

İngiltere Evlilik Yerleşim Vizesi başvurunuzda yapmanız gereken iki şey vardır. CSS Legal danışmanlarının sağladığı evrak listesinde yazılı evrakları hazırlamak ve uzmanlarımız tarafından sizin için alınmış randevu gününde yine CSS Legal uzmanları tarafından hazırlanan dosyanızla beraber başvuru merkezine gidip parmak izi vermek. Bunun dışındaki işlemler, yani form doldurma, tercümeler, randevu alımı, vize harcının konsolosluğa ödenmesi, online başvurunun tamamlanması ve en önemlisi de vize alınabilecek düzenli bir başvuru dosyasının hazırlanması CSS Legal uzmanları tarafından sizin için yapılacaktır.

İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere Yerleşim Vizesi - Evlilik ve Aile Birleşimi" sayfası 6364 defa okundu
  • ingiltere evlillik vizesi, ingiltere yerleşim vizesi, aile birleşimi vizesi, ingiltereye yerleşmek, nişanlı çiftler, evli çiftler
x

Bizi Takip Edin