İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-03-23 12:20:07

İngiltere’ye yerleşmiş olan Avrupa Birliği vatandaşı olan bireylerin İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan eşi ve çocuklarının da İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayacak olan vize türüdür.

İngiltere’de yerleşik olan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan ailelerinin İngiltere'ye yerleşebileceği vize türüdür. 

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan aile üyelerinin İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de yaşayan kişilerin; eşleri, partnerleri, nişanlıları, çocukları, ebeveynleri, bağımlı diğer akrabaları bu vize türüne başvurabilir.

AB vatandaşlarının eşleri, partneri ve çocukları için bu vize türüyle ile çalışma hakkı bulunur. 

İngiltere’ye bu vize türüyle giden akraba ve aile üyeleri sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilecek ve vize süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yaparak vizesini uzatabilecektir.

İngiltere AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri, Birleşik Krallık’ta bu vize türünün uzatma başvurularıyla birlikte toplamda 5 yıl bulunmaları sonucunda sürekli oturum başvurusu yapabilecektir.

İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunan kişiler en az 1 yıl sonra gerekli şartların sağlanması halinde İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuru dosyası titizlikle hazırlanarak gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir.

Ancak başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için gerekli bazı şartları sağlıyor olmanız oldukça önemlidir.

Başvur şartlarını sağlayamıyor olmamız başvuru dosyasında gerekli ve başvuru için yeterli bilgi veya belgenin bulunmaması halinde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde vize reddine itiraz edebilir, hangi itiraz yollarını kullanabileceğinizi BURADAN öğrenebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler tüm sorularının yanıtlarını ve vize başvuru işlemlerinin neler olabileceğini firmamız uzmanlarıyla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere'ye yerleşmek ve İngiltere’de yaşamak için size uygun olan İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine uzmanlarımızla birlikte karar vererek başvuru işlemlerinizi başlatabilir, vize alma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan, Birleşik Krallık vatandaşı olan, İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip İngiltere’de bulunan bireylerin aile bireyleriyle yaşamasına olanak veren bir vize türüdür. İngiltere’ye yerleşmek üzerine tüm sorularınızın yanıtını BURADA bulabilirsiniz.

İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlayarak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilir, başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz.

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu" sayfası 823 defa okundu