İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa İletişim

65 Yaş Üstü Anne - Baba için İngiltere Yerleşim Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 02:46:03

Süresiz oturum veya vatandaşlık hakkıyla İngiltere'de yaşayan kişilerin 65 yaş üstü ebeveynleri İngiltere'de yaşayan ve süresiz oturum veya vatandaşlık hakkı bulunan kişinin bağımlıları kapsamında İngiltere Yerleşim Vizesine başvurabilirler.

65 Yaş Üstü Anne - Baba için İngiltere Yerleşim Vizesi

Bu kapsamda vizeye başvurabilmek için ebeveynlerden birinin 65 yaş üstü olması yeterlidir. Her ikisinin de 65 yaşı geçmiş olması şartı yoktur. Ancak ebeveynlerin her ikisi de 65 yaşın altındaysa bu durumda Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi statüsünde başvuru yapmaları gerekmektedir.

65 Yaş Üstü Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu İngiltere'den başvuru yapılabilecek bir vize türü değildir. Mutlaka anne-babanın ikamet ettiği ülkeden (Türkiye) başvuru yapılmalıdır.

65 yaş üstü ebeveynin İngiltere'ye yerleşme talebi makul olmalıdır. Eğer Türkiye'deki imkanları İngiltere'de sahip olacaklarından daha iyiyse yahut Türkiye'de İngiltere'de bulunan evlatlarından bağımsız olarak yaşayabiliyorlarsa yapılan Yerleşim Vizesi başvurusunun reddedilmesi olasılığı yüksektir. Bu durumda izlenecek en uygun yol Göçmenlik Mahkemesine başvurmak olacaktır. Dolayısıyla 65 yaş üstü ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesine bu ihtimalleri de göz önünde bulundurarak başvuru yapmak faydalı olacaktır.

İngiltere'de yaşayan ve anne-babasını da yanına almak isteyen evladın sağlaması gereken maddi yeterlilik şartı ve anne-babayla ilgilenme şartları her bir başvuru için farklılık göstermekte olup genel geçer bir miktar söz konusu değildir. Bu bağlamda başvuru için ihtiyacınız olacak maddi ve manevi yeterlilikler hakkında profesyonel bir uzmanla birlikte çalışmanız başvurunuzun selameti açısından oldukça önemlidir.

65 Yaş Üstü Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi "Süresiz Oturum" niteliğinde olup vize uzatmak için herhangi bir başvuru yapma durumu söz konusu değildir.

Anne-babasını İngiltere'ye getiren evladın ilerleyen yıllarda Devlet Sosyal Yardımları gibi herhangi bir yardıma ihtiyacı olmayacağına dair taahhütname vermesi gerekmektedir. Dolayısıyla gelecek planlamasının buna uygun olarak yapılması gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen sebeplerde de görüleceği üzere 65 Yaş Üstü Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları dikkatle yapılması gereken, hassasiyet gerektiren başvurulardır. Bu bağlamda başvurunuzu bir uzman danışmanlığında yapmanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması olasılığını yükseltecektir. 

Detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilir uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services olarak 65 Yaş Üstü Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularının olumlu sonuçlanması tüm çalışmamızın ilk ve ortak amacıdır. Bununla beraber herhangi bir sebeple alınan Yerleşim Vizesi Reddi için tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmaktadır. Vize redlerine itirazlar hakkında detaylı bilgi için İTİRAZLAR sayfasını inceleyebilir ve İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"65 Yaş Üstü Anne - Baba için İngiltere Yerleşim Vizesi" sayfası 10155 defa okundu