İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa İletişim

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-16 09:20:56

İngiltere'de süresiz oturum hakkı veya İngiliz Vatandaşlığı bulunan kişilerin, Türkiye'de bulunan beraber yaşadıkları partnerlerini (kız/erkek arkadaş) Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesine başvurabilir ve bu vize kapsamında İngiltere'de yaşayabilirler.

Çiftlerin bu vizeye başvurabilmeleri için vize başvurusundan itibaren geriye doğru en az 2 yıl süreyle beraber yaşamış olmaları ve bu süreci başvuru esnasında sundukları belgelerle ispatlamaları gerekmektedir. Bu 2 yıllık süreyi herhangi bir ülkede geçirmiş olabilirler. Ancak bu 2 yıllık süre içerisinde herhangi bir sebeple ayrı bulundukları sürenin 3 ayı geçmemiş olması ve İngiltere vatandaşlığı veya süresiz oturum hakkı bulunan tarafın İngiltere'de yerleşik olması gerekiyor.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi ilk etapta 27 aylık süreyle verilir. Bu vize kapsamında İngiltere'de bulunan çiftler bahsi geçen süre boyunca, tıpkı evli çiftler gibi, aynı evde, beraber yaşadıklarını ispat ettikleri takdirde vize sürelerini 5 yıla kadar uzatabilmektedirler. Toplamda 5 yıl tamamlandıktan sonra ise süresiz oturum hakkı veya İngiliz vatandaşlığı olmayan taraf İngiltere'de Süresiz Oturum İzni'ne başvurabilir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvuran çiftlerin bu vize kapsamında İngiltere'ye gittikten sonra evlenme zorunluluğu yok. Ancak İngiltere'ye gittikten sonra 6 ay içerisinde evlenmeyi planlayan çiftler Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvurabilirler. Eğer çok kısa bir süre içerisinde evlilik planlanıyorsa, nikah gerçekleştirip, sonrasında Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvuru yapılabilir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları oldukça önemli başvurular olup dosya hazırlığı esnasında özel ihtimam gerektirmektedir. Hazırlık sürecinde alınacak profesyonel yardım dosyanın herhangi bir eksik ve ya açık kalmadan, herhangi bir yanlış anlamaya mahal vermemek açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Vizesi başvurusu uzun sürede sonuçlanan ve maddi açıdan yüksek meblağa sahip bir başvuru olup, deneme-yanılma yöntemiyle tekrar tekrar başvuru başvuru yapmak kişileri hem maddi açıdan, hem de alınan redler sonucu psikolojik açıdan zarara uğratmaktadır.

Bu bağlamda yapılacak Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Vizesi başvurusunun onaylanması açısından profesyonel olarak hazırlanmış bir dosya fayda sağlayacaktır. Bununla beraber herhangi bir sebepten ötürü karşılaşılabilecek bir red durumunda da itiraza gidildiğinde dosyanın eksiksiz hazırlanmış olması pozitif bir etki sağlayacaktır.  

Bunların yanı sıra 9 Temmuz 2012'de İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularına getirilen şekil şartlarıyla başvuru dosyasındaki belgelerin içeriği kadar niteliği de önem kazandı. Yani dosyanızda bulunan evraklar sizin için yeterli görünse dahi, bahsi geçen şekil şartlarını taşımadığı takdirde niteliksiz sayılacak ve başvurunuza herhangi bir faydası olmayacaktır. Firmamızla çalışmanız halinde uzmanlarımız dosyanızda bulunan evrakları detaylıca inceleyecek, belgelerinizin niteliklerini koruyacak ve olası eksik kısımları destekleyecek ek dökümanlarla dosyanızı olabilecek en iyi hale getireceklerdir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla iletişime geçin.

İngiltere Yerleşim/Evli Olmayan Çift Vizesi Başvurularında Maddi Yeterlilik Şartı Getirildi!

UKBA tarafından 9 Temmuz 2012 tarihinde yapılan açıklamalara göre Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizelerine başvurmak isteyen çiftlerden halihazırda İngiltere'de bulunan tarafın yıllık olarak minimum £18.600,00 gelire sahip olması ve bu geliri yasal olarak ispat edebilmesi gerekmektedir. Bu ispat için kişi aşağıdakilerden bir veya birden fazlasına sahip olmalıdır.

  • Kendi işi
  • Limited şirket sahibi veya ortağı
  • Başkasının yanında çalışan (doğum, hamilelik, babalık vs. izni dahil)
  • Emekli
  • Kira/gayrimenkul geliri
  • Menkul kıymet geliri
  • Faiz geliri
  • Nafaka/tazminat
  • Nakit birikim

Geliri bu meblağdan düşük olan kişiler yeterli birikime sahip olduklarını göstererek başvuru dosyasında oluşacak bu eksikliği kapatabilirler. Ancak sahip olunan birikimin gelirin eksik kısmından çok daha yüksek olması gerekmektedir. Örneğin hiç geliri olmayan birisinin sahip olması gereken birikim £62.500,00 dir. Bu bağlamda başvuru sahibinin gelirine göre yapılacak hesaplamayla sahip olunması gereken birikim mablağı uzmanlarımız tarafında belirlenecek ve maddi yetersizlik dolayısıyla oluşabilecek red ihtimalinin önüne geçilecektir.

Ayrıca bahsi geçen maddi yeterlilik şartının çift İngiltere'de bulunurken yapılacak olan uzatma başvuruları esnasında da sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde vize uzatabilmek söz konusu olmayacaktır.

İngiltere Yerleşim/Evli Olmayan Çift Vizesi Başvurularında21 Yaş Sınırı Kaldırıldı!

27 Kasım 2008 tarihinde yapılan açıklamada Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularının yaş sınırı 18'den 21'e çıkarılmıştı. Çiftlerden herhangi birisinin yaş sınırının altında kalması halinde başvuru dosyası incelenmeden direkt reddediliyordu. Pek çok genç çifti mağdur eden bu uygulama yapılan itirazlar sonucu Ekim 2011'de tekrar değiştirilerek eski haline getirildi. Yani 18 yaş üstü bireyler Evli Olmayan Çiftler için Yerleşim Vizesine başvurabilir ve bu vize türüyle İngiltere'de bulunabilirler.

İngiltere Yerleşim/Evli Olmayan Çift Vizesi Başvurularında İngilizce Bilme Şartı Getirildi!

29 Kasım 2009 tarihinde yapılan açıklamaya göre Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesine başvuracak olan kişilerin A1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. A1 sınavları hakkında detaylı bilgi için Yerleşim A1 Sınavları sayfamızı inceleyebilir, daha detaylı bilgi ve sorularınız içinse firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

UYARI!

Burada verilen bilgiler yalnızca eşlerden birinin İngiliz Vatandaşı veya İngiltere'de Sürekli Oturum İzni'ne sahip olması halinde geçerli olan prosedüre aittir. Bunun haricindeki bir sebeple (Öğrenci, Çalışma vizesiyle veya kişi AB vatandaşlığıyla) İngiltere'de bulunan kişilerin nişanlıları Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesine başvuramazlar. Bu durumdaki çiftler ancak ve ancak evlenmeleri ve birlikteliklerini yasal olarak ispatlamaları halinde İngiltere'de yaşayan eşin bağımlısı kapsamında İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvurabilirler. Bu durumdaki çiftler takip etmeleri gereken prosedürü öğrenmek üzere firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirler.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi için  lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla iletişime geçin.

"Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi" sayfası 6976 defa okundu