İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa İletişim

İngiltere Yerleşim Vizesi için A1 Sınavları

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 02:25:19

UKBA tarafından 29 Kasım 2010 da açıklanan kararla; Evli veya Nişanlı Çiftler ve Evli Olmayan Partnerler için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında vize başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuru dosyalarında en az A1 seviyesinde İngilizce bildiklerini gösterir evrakların bulunması gerekiyor.

Bu evraklar;

  1. UKBA tarafından kabul edilen uluslararası sınavlardan birine girmek suretiyle alınan sonuçlar
  2. UK Naric tarafından tanınan, İngilizce eğitim veren okullardan mezun olanların diploması
  3. İngiltere'deki okullardan alınmış Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora diploması

Bu belgelerden birisi bulunmayan İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru dosyaları başka herhangi bir gerekçeye ihtiyaç duyulmaksızın reddedilmektedir. A1 düzeyinde İngilizce bilme şartı yalnızca eşleri kapsamakta olup Anne-Baba, Çocuklar ve Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında İngilizce şartı söz konusu değildir.

Yukarıda bahsedilen belgeler haricindeki kurs bitirme sertifikaları, UK Naric tarafından tanınmayan ancak İngilizce eğitim veren üniversitelerden alınmış diplomalar (İngiliz/Amerikan Dili ve Edebiyatı, Mütercim/Tercümanlık vb dahil), yerel dil sınavı sonuçları gibi evraklar kabul edilmemektedir.

A1 Sınavları ve İngiltere Yerleşim Vizeleri hakkında detaylar için İngiltere Yerleşim Vizesi A1 Sınavları sayfasını inceleyebilirsiniz. Kabul edilen okul ve sınavlar hakkında bilgi için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla görüşün.

"İngiltere Yerleşim Vizesi için A1 Sınavları" sayfası 4130 defa okundu