İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-03-23 13:20:04

İngiltere'de çalışmak, iş kurmak, ortaklık kurmak,i bir şirketi devralmak, yatırım yapmak gibi çeşitli amaçları bulunan kişilerin başvurarak çalışma izni alabileceği vize türüdür.

İngiltere’de çalışmak herkesin hayali. Ancak İngiltere'de çalışabilmek için bazı vizetürlerinin gerekli şartlarını sağlamanız gereklidir. Aşağıda, çeşitli kategorilere sahip olan Çalışma Vizesi'nin türlerinden bazıları örneklendirilmiştir. 

Ankara Antlaşması Vizesi

18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce bilme şartı, sektör, sermaye gibi kısıtlamalar bulunmaksızın İngiltere’de kendi işinizi kurabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin İngiltere'de kurmak istedikleri işe göre ve yaşam standartlarına göre başvuru şartları değişmektedir. Bu vize türünün başvuru koşullarını öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi

İngiltere'de yasal çalışma izni alarak aynı iş yerinde aralıksız şekilde 1 sene çalışan kişilerin bu sürenin sonunda Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edebilmelerine olanak veren vize türüdür.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi

AB üyesi ya da İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarının İngiltere’de çalışabilmesi için başvuru şartlarını sağlayarak başarılı bir başvurunun sonunda olumlu sonuç alması halinde İngiltere'de çalışmasına olanak veren vize türüdür. 

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Şirket içi transfer sonucu bulunuğu şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Diğer İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında detaylar için buraya bakınız.

İngiltere’de çalışmak için başvuru prosedürlerinin eksiksiz olarak uygulanması ve başvurulan vize türünün şartlarının da sağlanıyor olması gereklidir. 

Başvuru sonucu olumlu olan bireylerin sahip olacağı bir takım hak ve yükümlülükler vardır.

  • Eğitim alabilir,
  • Aile üyelerini yanına alabilir,
  • 5 yıl İngiltere’de yaşamanın sonunda sürekli oturum alabilir,
  • 1 yıl İngiltere’de sürekli oturum hakkı ile bulunarak İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilir.
  • Sağlık hizmetlerinden faydalanabilir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış firmamız uzmanlarımızla İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda bulunarak, başvuru sonucunun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Çalışma/İş Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere sürekli oturum başvurusu, İngiliz vatandaşlığı başvurularında bulunmak isteyenler firmamıza sitemizi inceleyerek ulaşabilirler. Firmamızın danışmanlarına iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz. 

İngiltere çalışma vizesi oldukça karmaşık yapıdadır. İngiltere Çalışma/İş Vizesi en zor alınan vize türlerinden biri olarak bilinmektedir. İngiltere vizesi başvurularının firmamızdan danışmanlık hizmeti alınarak yapılması sonucun olumlu olma ihtimalini artırabilecektir.

"İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu" sayfası 865 defa okundu