İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa İletişim

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 12:03:28

İngiltere'de çalışmak, iş kurmak, ortaklık kurmak,i bir şirketi devralmak, yatırım yapmak gibi çeşitli amaçları bulunan kişilerin başvurarak çalışma izni alabileceği vize türüdür.

İngiltere’de çalışmak herkesin hayali. Ancak İngiltere'de çalışabilmek için bazı vizetürlerinin gerekli şartlarını sağlamanız gereklidir. Aşağıda, çeşitli kategorilere sahip olan Çalışma Vizesi'nin türlerinden bazıları örneklendirilmiştir. 

Ankara Antlaşması Vizesi: 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce bilme şartı, sektör, sermaye gibi kısıtlamalar bulunmaksızın İngiltere’de kendi işinizi kurabilirsiniz. Başvuru sahiplerinin İngiltere'de kurmak istedikleri işe göre ve yaşam standartlarına göre başvuru şartları değişmektedir. 

Bu vize türünün başvuru koşullarını öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi: İngiltere'de yasal çalışma izni alarak aynı iş yerinde aralıksız şekilde 1 sene çalışan kişilerin bu sürenin sonunda Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edebilmelerine olanak veren vize türüdür.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi: AB üyesi ya da İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarının İngiltere’de çalışabilmesi için başvuru şartlarını sağlayarak başarılı bir başvurunun sonunda olumlu sonuç alması halinde İngiltere'de çalışmasına olanak veren vize türüdür. 

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi: Şirket içi transfer sonucu bulunuğu şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Diğer İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında detaylar için buraya bakınız.

İngiltere’de çalışmak için başvuru prosedürlerinin eksiksiz olarak uygulanması ve başvurulan vize türünün şartlarının da sağlanıyor olması gereklidir. 

Başvuru sonucu olumlu olan bireylerin sahip olacağı bir takım hak ve yükümlülükler vardır.

  • eğitim alabilir,
  • Aile üyelerini yanına alabilir,
  • 5 yıl İngiltere’de yaşamanın sonunda sürekli oturum alabilir,
  • 1 yıl İngiltere’de sürekli oturum hakkı ile bulunarak İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilir.
  • Sağlık hizmetlerinden faydalanabilir.

“İngiltere Çalışma Vizesi türlerinin şartları nelerdir?”, “İngiltere’de çalışma izni nereden alınır?”, “Birleşik Krallık'ta çalışmak mümkün müdür?” gibi soruların yanıtları için TIKLAYINIZ!

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış firmamız uzmanlarımızla İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda bulunarak, başvuru sonucunun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere sürekli oturum başvurusu, İngiliz vatandaşlığı başvurularında bulunmak isteyenler firmamıza sitemizi inceleyerek ulaşabilirler. Firmamızın danışmanlarına iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır. İngiltere vizesi en zor alınan vize türlerinden biri olarak bilinmektedir. İngiltere vizesi başvurularının firmamızdan danışmanlık hizmeti alınarak yapılması sonucun olumlu olma ihtimalini artırabilecektir.

Danışmanlık alarak başvuru işlemlerinin başlatılması sonrasında asıl bir yol izleneceğini tıklayınız.

İngiltere’de eğitim almak birçok insanın hayali. Ancak İngiltere’de eğitim ücretleri, eğitim süreleri, konaklama olanakları gibi konularda çekinceleri olan bireyler genellikle internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Ne var ki, internette bulunan bilgilerin güvenilirliği ve güncelliği şüpheli olması sebebiyle alanında uzman firmamızla irtibata geçilmesi önerilmektedir. İngiltere’de eğitim uzmanları kafanızı kurcalayan her türlü konuda yardımcı olabilecek ve İngiltere’de eğitim programları, eğitim süreleri ve ücretleri gibi konularda profesyonel hizmet sunabilecektir.

İngiltere’ye turistik, kültürel ziyaret yapmak, kısa süreli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvuracağı vize İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür.

İngiltere’ye kısa süreli bir seyahat yapılması, bireylerin kendi ülkesine döneceğinin kanıtlanması gibi hususlarda gerekli belgeler başvuru dosyasında bulunmalıdır. Başvuru sahiplerine göre değişiklik gösteren bu vize türünün başvuruları için gerekli belgeler listesinde neler olduğunu öğrenmek için buraya bakınız.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireyler eşi, nişanlısı, partneri, çocukları vb. gibi aile üyelerini İngiltere’de yaşamak üzere yanına alabilecektir. Bunun için başvurulması gereken vize türü İngiltere Yerleşim Vizesi’dir. Yerleşim vizesinin başvuru şartları, başvuru prosedürleri ve vize reddi alındığı takdirde nasıl bir yol izlenebileceğini uzman danışmanlarımızdan öğrenebilir, ofislerimizi ziyaret edebilir, sitemizi inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler İngiltere Öğrenci Vizesi’ne başvurmalıdır. Öğrenci Vizesi türleriyle İngiltere’de kısa süreli veya uzun süreli eğitimlere katılabilirsiniz. Sınırlı da olsa çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru koşulları ve vize reddine itiraz için sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

"İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu" sayfası 568 defa okundu