İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-03-20 12:19:45

İngiltere'de yaşayan AB vatandaşlarının, AB vatandaşı olmayan eş ve 18 yaş altındaki çocukları AB vatandaşıyla beraber İngiltere'de yaşamak üzere AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvurabilirler.

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lituanya, Lüksemburg, malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık vatandaşları AB'ye üye ülke vatandaşları olmaları sebebiyle AB vatandaşlarına sağlanan hak kapsamında AB üyesi ülkeler de serbest dolaşım hakkına sahipler.

Dolayısıyla bu ülke vatandaşları için İngiltere'de yaşamak amacıyla alınması gereken herhangi bir izin söz konusu değildir.

Bulgaristan ve Romanya hariç, bu iki ülke vatandaşlarının İngiltere'de çalışmak için çalışma izni almaları gerekiyor.

Bu bağlamda İngiltere'de çalışarak veya çalışmadan yaşayan ve devlet yardımlarından faydalanmayan ve aileleri yanlarına taşındıktan sonra da devlet sosyal yardımlarına ihtiyaç duymayacağını gösterebilecek AB vatandaşları eş ve 18 yaş altındaki AB vatandaşı olmayan çocuklarını kendileriyle beraber yaşamak üzere İngiltere'ye getirmek amacıyla AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvurabilirler.

İngiltere'de yaşayan eşin maddi durumunun yeterli olmaması ve diğer eşinde çalışması durumu söz konusuysa bu durum başvuru esnasında maddi yeterlilik hesaplamaları her iki eşin de çalışacağı göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Benzer şekilde İngiltere'de yaşamayan eşin sahip olduğu birikim de destekleyici unsur olarak başvuru dosyasına eklenebilir.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ilk etapta 6 aylık verilen bir vize türüdür.

Bu vize ile İngiltere'ye giriş yapan ailenin daha sonra vizesini uzatması  gerekmektedir.

Ayrıca AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi aile bütünlüğünün korunması amaçlı verilmektedir. Bu nedenle AB vatandaşı eşin İngiltere'den ayrılması gibi bir durum söz konusu olduğunda ailenin diğer bireylerin İngiltere'de kalmaya devam etmeyecekleri öngörülerek vize verilir.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında İngiltere'ye yerleşen aile bireyleri 5 yıl İngiltere'de yaşadıktan sonra süresiz oturum iznine ve 1 yıl da sürekli oturum ile İngiltere'de bulunan bireyler sonrasında İngiliz vatandaşlığı'na başvurma hakkına sahip olacaklardır.

Vize uzatma, süresiz oturum ve vatandaşlık başvuruları hakkında bilgi almak için firmamız Londra ofisiyle irtibata geçebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapabilmek için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus vardır.

Bunlar aşağıda belirtilmiştir.

İngiltere'de yaşayan AB vatandaşının ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapacak eşin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Ayrıca eşlerin mutlaka tanışmış ve yüz yüze görüşmüş olmaları şartı vardır.

Özellikle vekaletle evlilik yapılabile ülkelerde evlenen çiftlerin mutlak surette yüz yüze görüşmüş olmaları gerekmektedir.

Bununla beraber çiftin mutlaka evli ve ya yasal birliktelik kaydının yapılmış olması şartı vardır.

Beraber yaşayan ve ya nişanlı çiftler bu vizeye başvuramazlar. 

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapacak çocukların 18 yaşından küçük olması gerekmektedir.

Ayrıca boşanmış çiftlerde çocuğun AB vatandaşı ebeveynin yanına taşınması söz konusuysa çocuğun vekalet işlemleri ve her iki ebeveynle olan ilişkileri de başvuru dosyasının incelenmesi esnasında göz önüne alınacaktır.

Eşlerden birinin ya da her ikisinin çalışması, maddi birikimleri, yaşam standartları, ailenin beraber yaşamayı planladığı evin koşulları vb. şartlar yine AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru dosyasının incelenmesi esnasında göz önünde bulundurulacaktır.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları başvuru sahibinin/sahiplerinin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermesini takiben 90 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu gerekli görmesi halinde AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapan kişiyi/kişileri mülakata çağırabilmektedir.

Başvuru süreci ve mülakatlar hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağmlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır.

Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek redde itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önemlidir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla görüşün.

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi" sayfası 19221 defa okundu