Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi

Okunma sayısı: 8424
Güncellenme Tarihi:
Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi

Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında yapılacak başvurularda İngiltere'de yaşayan kişinin, yanına taşınacak olan ailesinin maddi giderlerini karşılayabilecek bir gelire sahip olması gerekmektedir.

İngiltere'de yaşayan Ankara Antlaşması Vizesi sahibinin maddi durumunun yeterli olmaması ve diğer eşinde çalışması durumu söz konusuysa bu durum başvuru esnasında maddi yeterlilik hesaplamaları her iki eşin de çalışacağı göz önünde bulundurularak hesaplanır. Benzer şekilde İngiltere'de yaşamayan eşin sahip olduğu birikim de destekleyici unsur olarak başvuru dosyasına eklenebilir. Ancak yine de İngiltere'de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında bulunan eşin ailesinin geçimini sağlayabilmesi başvurunun olumlu sonuçlanması adına oldukça önemlidir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi sahibinin vize süresiyle aynı olacak şekilde verilir. Ayrıca Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi aile bütünlüğünün korunması amaçlı verilmektedir. Bu nedenle Ankara Antlaşması Vizesi sahibi eşin İngiltere'den ayrılması gibi bir durum söz konusu olduğunda ailenin diğer bireylerin İngiltere'de kalmaya devam etmeyecekleri öngörülerek vize verilir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında İngiltere'ye yerleşen aile bireyleri Ankara Antlaşması Vizesi sahibi eş ile beraber süresiz oturum iznine ve sonrasında İngiliz vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olacaklardır. Ankara Antlaşması Bağımlıları için süresiz oturum ve vatandaşlık başvuruları hakkında bilgi almak için firmamız Londra ofisiyle irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapabilmek için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus vardır. Bunlar aşağıda belirtilmiştir.

  • İngiltere'de yaşayan Ankara Antlaşması Vizesi sahibinin ve Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapacak eşin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
  • Eşlerin mutlaka tanışmış ve yüz yüze görüşmüş olmaları şartı vardır. Özellikle vekaletle evlilik yapılabilen ülkelerde evlenen çiftlerin mutlak surette yüz yüze görüşmüş olmaları gerekmektedir.
  • Çiftin mutlaka evli ve ya yasal birliktelik kaydının yapılmış olması şartı vardır. Beraber yaşayan ve ya nişanlı çiftler bu vizeye başvuramazlar.
  • Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapacak çocukların 18 yaşından küçük olması gerekmektedir.
  • Boşanmış çiftlerde çocuğun Ankara Antlaşması Vizesi sahibi ebeveynin yanına taşınması söz konusuysa çocuğun vekalet işlemleri ve her iki ebeveynle olan ilişkileri de başvuru dosyasının incelenmesi esnasında göz önüne alınacaktır.
  • Eşlerden birinin ya da her ikisinin çalışması, maddi birikimleri, yaşam standartları, ailenin beraber yaşamayı planladığı evin koşulları vb. şartlar yine Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru dosyasının incelenmesi esnasında göz önünde bulundurulacaktır.

Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları başvuru sahibinin/sahiplerinin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermesini takiben 90 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu gerekli görmesi halinde Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapan kişiyi/kişileri mülakata çağırabilmektedir. Bu vize türünün başvuru sonucu olumlu olması halinde İngiltere'de eğitim alma hakkınız da bulunacaktır. İngiltere'de eğitim üzerine tüm sorularınızı İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına sorabilirsiniz.  Başvuru süreci ve mülakatlar hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Ankara Antlaşması Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek redde itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önemlidir.

Firmamız İngiltere yerleşim vizesi başvurularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımız İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.