İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa İletişim

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 09:01:45

İngiltere'de süresiz oturum veya vatandaşlık hakkı bulunan kişiler, kendilerine bağımlılığını ispat edebildikleri akrabaları için Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapabilir ve bağımlı akrabalarını kendileriyle beraber yaşamak üzere İngiltere'ye getirebilirler.

Bu kapsamda başvuru yapabilecek olan bağımlı akrabalar;

  • 18 yaş üstü çocuklar
  • 65 yaş altı anne-baba
  • Akrabalığı ispat edilebilen büyükanne, büyükbaba, kız-erkek kardeş, teyze, halı, dayı, amca,  birinci dereceden kuzen
  • Akrabalığı ispat edilebilen ve bağımlılığı had safhada olan uzak akrabalar

Burada bahsedilen kişiler İngiltere'de yaşayan kişinin yanına taşınmamaları halinde büyük bir mağduriyet yaşayacakları gerekçesiyle İngiltere Yerleşim Vizesine başvurabileceklerdir. 

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi ağır şartlara bağlanmış ve yalnızca çaresizlik halleri için geçerliliği olan başvurulardır. Bu bağlamda bağımlılık oranı ve yakınlık derecesi arttıkça kişilerin İngiltere Yerleşim Vizesi alma ihtimalleri de buna bağlı olarak artmaktadır.

Diğer Bağımlılar için İngiltere Yerleşim Vizesi süresiz oturum kapsamında verilen bir vizedir ve ilerleyen süreçte vize uzatmak gibi bir gereksinim söz konusu değildir.

Immigration Health Surcharge adlı sağlık vergisinin ödenmeden sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

Ayrıca eğitim alma ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. İngiltere'de eğitim üzerine detaylı bilgi için tıklayın!

UKBA tarafından getirilen maddi yeterlilik şartı Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizelerini de kapsamakta ancak bu vize türü için belirtilen bir minimum birikim şartı yok. Kişiden kişiye değişen başvurularda bahsi geçen minimum maddi yeterlilik şartı da değişkenlik gösteriyor. Durumunuza uygun olarak sahip olmanız gereken birikim miktarı dosyanızın hazırlığı esnasında uzmanlarımız tarafından, durum ve koşullarınız incelenerek hesaplanacaktır.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi, vize harcı, masrafları ve dökümanları açısından daha zorlayıcı ve dikkatle hazırlanması gereken önemli başvurulardır. Standart şartları olamayan bu başvuru türüne bir uzman desteğiyle hazırlanmanız hem başvuru sürecindeki maddi ve manevi yıpranmalardan koruyacak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına etki edecek, hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek redde itirazla sonucu olumluya çevirmek adına oldukça etkili olacaktır. 

Diğer İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hususunda detaylar için tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Diğer Bağımlılar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel danışmanlık için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla görüşün.

"Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi" sayfası 14898 defa okundu