Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Okunma sayısı: 7991
Güncellenme Tarihi:
Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi prosedürü oldukça komplike bir yapıya sahip olup burada yalnızca özet bilgiler verilmekte ve evlat edinmek isteyen kişilerin çocuklarını İngiltere'ye götürmek istemesi halinde nerden başlaması ve nasıl bir yol izlemesi gerektiği anlatılmaya çalışılmaktadır.

Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi ve profesyonel danışmanlık için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Öncelikle evlat edinilecek çocuğun mutlaka 18 yaşından küçük olması gerekmektedir. Bunun haricinde şayet varsa ailenin diğer çocukları ile evlat edinilecek çocuğun eşit hak ve şartlara sahip olacağının gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca evlat edinilen çocuğun biyolojik ailesi ile bağlarının tamamen kopmuş olması ve bütün sorumluluğun evlat edinen aileye verilmiş olması gerekmektedir.

Evlat edinecek olan ailenin devlet sosyal yardımlarına ihtiyacının olmadığı ve olmayacağı belgelenmelidir. Bu belgeleme için standart bir döküman listesi olmayıp her başvuru özel şartlar taşımaktadır. Bu bağlamda profesyonel danışmanlarımız sizin ve başvurunuzun durum ve koşullarına uygun evrak listesini hazırlayacaklardır.

Evlat edinme ve Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi hususunda 3 durum söz konusudur.  Bunlar;

  1. Şayet evlatlık işlemleri İngiliz Mahkemelerinde yapmak isteniyorsa öncelikle yapılması gereken İngiltere Mahkemelerinin kanun ve hükümleri gereği kayıt yaptırmaları gereken kurumlara başvurmaktır. Bu başvurunun ardından evlat edinilecek çocuk için 12 aylık İngiltere Vizesine başvurma imkanı olacaktır. Bu vizeyle İngiltere'ye gelen çocukla beraber İngiltere'deki yetkili mahkemelerce evlat edinme işlemleri yapılacak ve sonucun olumlu olması halinde çocuk için süresiz oturum izni kapsamında Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi verilecektir. Eğer ebeveynlerden birinin halihazırda İngiliz vatandaşlığı bulunuyorsa mahkeme sonucunda çocuğa oturum izni değil direkt vatandaşlık verilecektir. AB vatandaşlığı bulunan çocuklar için bahsi geçen 12 aylık vizeye ihtiyaç yoktur. Bu durumdaki aileler evlat edinmek istedikleri çocuğu İngiltere'ye getirerek işlemlere başlayabilirler. Evlat edinme işlemlerini İngiltere'de yapmak hakkında detaylı bilgi için firmamız Londra Ofisi ile irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.
  2. İkinci bir durum olarak evlat edinme işlemleri uluslararası sözleşmeler gereği İngiltere dışında yapılabilir. Dikkat edilmelidir ki, ancak ve ancak yukarıda bahsi geçen sözleşmelerin kural ve koşullarına uyularak evlat edinilmesi halinde Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvuru yapılabilir. Sözleşme koşulları, vize işlemleri ve prosedür hakkında firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.
  3. Son olarak da bir çocuğu fiili evlatlık olarak evlat edinebilirsiniz (De Facto). Fiili evlatlık, herhangi bir resmi evlatlık işlemi yapılmadan bir çocuğun evlat edinilmesi, bakım ve sorumluluğunun üstlenilmesidir. Bu durumda yine Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapılabilir. Fiili evlatlıklar için geçerli kanun, hüküm ve prosedür için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yukarıda bahsedildiği üzere Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları oldukça komplike bir yapıdadır. Bu bağlamda yapacağınız Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularınızı bir uzman danışmanlığında yapmanız sonucun olumlu olmasına yahut herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek redde itiraz edilerek sonucun olumluya çevrilmesi noktasında oldukça etkili olacaktır.

Bu vize türüne başvurularda ret alan bireyler itiraz yollarını BURADAN öğrenebilecek ve firmamızla vize reddine itiraz etmeye karar vermeleri halinde olumsuz sonucu olumluya çevirebilecektir.

Bu vize sahibi çocuklar İngiltere'de eğitim alabileceklerdir. İngiltere'de eğitim programları, ücretleri, süreleri gibi birçok konuda bilgi ve deneyim sahibi İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına danışabilirsiniz. Evlatlık Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi danışamanlık aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.