İngiltere Yerleşim Vizesi için A1 Sınavları

Okunma sayısı: 6921
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim Vizesi için A1 Sınavları

İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinin bazılarında bireylerin belirli bir seviyede, kendini ifade edebilecek ve insanlarla anlaşabilecek kadar İngilizce bilmesi gereklidir. Yerleşim Vizesi başvurularında bu dil şartını sağlayabildiğinizi belirli evraklarla ispatlamanız gereklidir. 

İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu Dil Şartı İçin Evraklar

  1. UKBA tarafından kabul edilen uluslararası sınavlardan birine girmek suretiyle alınan sonuçlar
  2. UK Naric tarafından tanınan, İngilizce eğitim veren okullardan mezun olanların diploması
  3. İngiltere'deki okullardan alınmış Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora diploması

İngilizce yeterliliğinin ispatlanabilmesi için bu belgelerden birisi bulunmayan İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru dosyaları başka herhangi bir gerekçeye ihtiyaç duyulmaksızın reddedilmektedir. A1 düzeyinde İngilizce bilme şartı yalnızca eşleri kapsamakta olup Anne-Baba, Çocuklar ve Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında İngilizce şartı söz konusu değildir. Yukarıda bahsedilen belgeler haricinde;

  • Kurs bitirme sertifikaları,
  • UK Naric tarafından tanınmayan ancak İngilizce eğitim veren üniversitelerden alınmış diplomalar (İngiliz/Amerikan Dili ve Edebiyatı, Mütercim/Tercümanlık vb dahil),
  • Yerel dil sınavı sonuçları gibi evraklar kabul edilmemektedir.

Başvuru evrakları uzmanlarımızla irtibata geçerek öğrenebilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi türleri ve başvuru şartlarını BURADAN öğrenebilirsiniz. 

İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başarılı bir başvuru yapan bireyler İngiltere'de eğitim alma hakkına sahip olabilmektedir. İngiltere'de eğitim hususunda bilgi ve danışmanlık veren İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına danışarak her türlü sorunuzun yanıtını alabilirsiniz. 

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Yerleşim Vizesi için A1 Sınavları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

A1 Sınavları ve İngiltere Yerleşim Vizeleri hakkında detaylar için İngiltere Yerleşim Vizesi A1 Sınavları sayfasını inceleyebilirsiniz. Kabul edilen okul ve sınavlar hakkında bilgi için lütfen İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak uzmanlarımızla görüşün. İngilizce bilgisi gerekentiren vize türlerini ve başvuru şartlarını öğrenebilmek için TIKLAYIN!