Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

Okunma sayısı: 11751
Güncellenme Tarihi:
Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

Nişanlı çiftlerin İngiltere'de yerleşim vizesi başvurusu yapabilmesi için öncelikle İngiltere'de yaşayan kişinin uygun bir sponsor olması gerekiyor. Bu sponsor, İngiltere'de yaşayan bir vatandaş veya kalıcı oturma izni olan bir kişi olabilir. Başvuru süreci oldukça detaylı ve karmaşıktır. İngiltere göçmenlik yasaları, başvuru sahiplerinin uygunluğunu değerlendirmek için bir dizi kriter belirler. Başvuru sahipleri, genellikle bir dil testi ve sağlık kontrolü dahil olmak üzere bir dizi gereksinimi yerine getirmelidirler.

Başvuru sahiplerinin, nişanlıları ile evlilik planları yapmaları ve nişanlılık sürecinde birbirlerini ziyaret etmeleri için yeterli kanıt sunmaları gerekmektedir. Bu kanıtlar, nişanlılık yüzükleri, fotoğraflar, e-postalar ve mektuplar gibi belgeleri içerebilir. İngiltere'de bulundukları süre içerisinde evlenmek veya yasal partnerlik kayıtlarını yaptırmak suretiyle, Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi sahibi olarak vize uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

İngiltere'de 5 yıl kadar yerleşim vizesi ile bulunan bireyler İngiltere süresiz oturum başvurusunda bulunabilecektir. 1 yıl da süresiz oturum ile İngiltere'de bulunan yani toplamda 6 yıl İngiltere'de yaşayarak gerekli şartları sağlamanız halinde İngiliz vatandaşlığına başvuru yapabilirsiniz.  İngiltere Vizesi Uzatma başvuruları ve İngiltere Süresiz Oturum İzni başvuruları mevcut vize süresi bitmeden yapılması gereken başvurulardır. Ayrıca Süresiz Oturum İznine başvurmadan önce İngiltere'de Yaşam Testi'ni (Life in th UK) de geçmiş olmak gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için firmamız Londra Ofisiyle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi, evlenmeden/yasal partnerlik kaydı yapmadan İngiltere'de beraber yaşamak isteyenlerin kullanabileceği bir vize türü değildir. Bu kişilerin Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başlığında bulunan prosedürü takip etmeleri gerekmektedir. İnglitere Yerleşim Vizesi türleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiyi sitemizden edinebilirsiniz. 

  • Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesine başvurmak isteyen çiftlerin mutlaka yüz yüze görüşmüş olmaları gerekmektedir. Nişan töreni yapılmamış olsa dahi çiftlerin birbirini, tanıdığı ve evlenmeye karar verdiği başvuru dosyasında açıklanabilmelidir. Aksi durumlarda, yani aileleri vs. karar verip plan yaptığı durumlarda çift nişanlı olarak kabul edilmemekte ve başvuru reddedilmektedir.

  • Nişanlılık / Yasal Partnerlik, evlilikte olduğu üzere Evlilik Cüzdanı gibi yasal bir belgeyle ispatlanabilen birliktelikler değildir. Dolayısıyla çiftin gerçekten nişanlı olduklarını ve vize tarihinden itibaren 6 ay içerisinde evlenmeyi planladıklarını çeşitli ve alternatifli belgelerle ispatlamaları gerekmektedir. Bu bağlamda profesyonel danışmanlık hizmeti almak ve uzmanımız tarafından istenen belgelerin olabildiğince eksiksiz hazırlanması önem arzetmektedir.

  • Nişanlı çiftin İngiltere'de kalacağı evin büyüklüğünün ve şartlarının bir ailenin yaşayabileceği, belediyenin de kabul ettiği standartlara uygun olmalıdır. Ev kira veya satın alınmış olabilir. Yaşamayı planladığınız evin durumu ve standartları sağlayıp sağlamadığı uzmanlarımız tarafından incelenecek ve olumsuz bir koşula sahip olunması halinde bu durumu değiştirecek tavsiyelerde bulunulacaktır.

  • Başvuru sahipleri 18 yaşın üzerinde olmalıdır. Çiftlerden birinin 18 yaşın altında olması sebebiyle vize memuru vize reddi verebilecektir. 

  • Aynı zamanda bu vize türüne başvuruda bulunabilecek olan bireylerin IELTS Life Skills sınavından en az A1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması gereklidir.

  • Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizelerine başvurmak isteyen çiftlerden halihazırda İngiltere'de bulunan eşin (2 kişilik bir aile için) yıllık olarak minimum £18.600,00 gelire sahip olması ve bu geliri yasal olarak ispat edebilmesi gerekmektedir. Bu ispat için kişi kendi işi, limited şirket sahibi veya ortağı, başkasının yanında çalışan (doğum, hamilelik, babalık vs. izni dahil), emekli, kira/gayrimenkul geliri, menkul kıymet geliri gibi çeşitli finansal kaynaklardan bir veya birkaçına sahip olmalıdır. 

Aile Büyüklüğü

Minimum Gelir Şartı

Minimum Birikim Şartı

Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Bağımlı Eş + 4 Çocuk

£29.600,00

£90.000,00

Bu vize türüyle İngiltere'de çalışma ve eğitim alma hakkına sahip olabilirsiniz. İngiltere'de eğitim programları, ücretleri ve süreleri hususunda detaylı bilgi alabilmek için İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz. Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları, titizlikle hazırlanması gereken en hassas dosyalardan birisidir.

Profesyonel bir danışman tarafından hazırlanan dosya vize alma şansınızı yükseltecek, elde olmayan koşullardan ötürü red alınması halinde ise itirazda ve/veya bir sonraki başvurunuzda pozitif etki yapacaktır. Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları sonuçlanması uzun süren ve maddi açıdan masraflı başvurulardır ve başvurunun reddi halinde yapılan masrafların ve sunulan evrakların iadesi yapılmamaktadır.

Dolayısıyla bütün evrakların baştan hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca reddedilen her bir başvuru çiftler ve aileleri üzerinde psikolojik açıdan olumsuz etkilere sahiptir. Dolayısıyla tekrar tekrar başvuru yapmak hem maddi hem psikolojik açıdan zararlı olmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti almak çiftlerin ve ailelerinin maddi-manevi aksaklıklardan uzak kalmalarına yardımcı olacaktır.

Başvuruların yanlış anlaşılma, evrak kaybı, başvuru evraklarının eksikliği, kayıtlardaki hatalar gibi çeşitli nedenlerle reddedildiğinde tam kapsamlı itiraz hakkına sahip olacaksınız. Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi reddine itirazlar hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtabata geçerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. İngiltere Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Tüm vize türleri hakkında bilgi almak için İngiltere vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.