İngiltere Kacaklara Oturum Veriyor mu?

Okunma sayısı: 2364
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Kacaklara Oturum Veriyor mu?

İngiltere, kaçak durumda olan yabancılara oturma izni vermemektedir. İngiltere Göçmenlik Dairesi, yasal yollarla İngiltere'de oturma izni almayan kişilerin ülkeye girişine izin vermez ve sınır dışı edilmesine karar verebilir. Bununla birlikte, bazı özel durumlarda, İngiltere hükümeti kişinin insan haklarına saygı gösterilmesi veya uluslararası koruma hakkı olup olmadığına karar vermek üzere bir inceleme süreci başlatabilir. Ancak, kaçak durumda olan bir kişiye oturma izni verilmesi nadirdir ve özel şartlara bağlıdır.

Ayrıca İngiltere kacaklara oturum verip vermediğini araştıran bireyler internetten yanlış bilgi ve haberlere ulaşarak yanlış adımlar atabilmektedir. İngiltere’ye illegal yollarla girmiş ve hayatını sürdürmeye çalışan bireylerin tespiti halinde kişiler İngiltere’den sınır dışı edilecektir. Ancak bunun belirli prosedürleri vardır. Örneğin öncelikle bireylere kendi rızasıyla İngiltere’yi terk etmesi için süre verilir ve bu sürede İngiltere dışına çıkmadığı takdirde kolluk güçleri devreye girecektir.

İngiltere’de kaçak kalmış olan bireylere İngiltere’ye giriş yasağının süresi, İngiltere’den kendi rızasıyla çıkıp çıkmamasına göre değişmektedir. 1-5 ve 10 yıllık sürelerle verilecek olan başvuru yasağı boyunca istisnai durumlar dışında İngiltere vizesi başvurusu yapılamayacaktır. İngiltere’ye giriş yasağı ve İngiltere vizesi başvuru yasağı ortadan kalktıktan sonra İngiltere kacaklara oturum verip verilmemesi vize memurunun başvuru dosyasını değerlendirmesi sonucu karar verilecektir.

İngiltere’de kaçak olarak bulunmuş olma, sınır dışı edilme kararı bulunanlar, İngiltere’ye seyahat yasağı olan kişilerin vize başvuruları genel ret sebeplerine girdiği için reddedilecektir. Bireylerin başvuru yasağı kalkmış olmasından sonra yapılacak başvurularda, göçmenlik geçmişinde bulunan bu gibi durumların olumsuz etkilemesi sonucu vize alımı oldukça zorlaşacaktır.

İngiltere vizesi ve vize reddine itiraz konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla irtibata geçerek, durumunuzu anlatmanız sonucunda danışmanlarımız, vize başvurusunun ne zaman yapılması gerektiğini, hangi belgelerin başvuru dosyasına koyulması gerektiğine başvuru sahibiyle birlikte değerlendirmelerde bulunacaktır.

İngiltere kacaklara oturum veriyor mu?, İngiltere’de illegal yollarla kalmış olanlar oturum alabilir mi?, İngiltere vize türlerine nasıl başvuru yapılır?, İngiltere’de sürekli oturum hakkı nasıl elde edilir? soruları ve daha fazlasının yanıtlarını İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımızca elde edebilirsiniz.