İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Oturma İzni Evli Çiftler için Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 15:57:22

İngiltere oturma izni almak isteyen evli çiftlerin başvurabileceği vize türlerinden biri Evli Çiftler için Yerleşim Vizesidir.

İngiltere oturma izni evli çiftler tarafından alınabilmektedir. İngiltere’ye yerleşmek isteyen çiftlerin başvuru yapabileceği vize türü Yerleşim Vizesidir.

Yerleşim Vizesine başvuru yapacak olan evli çiftlerin sağlaması gereken belirli şartlar vardır.

Evli Çiftler için Yerleşim Vizesi başvurularında mutlaka sağlanması gereken şartlar arasında; maddi yeterliliğin kanıtlanabilmesi amacıyla aile büyüklüğüne göre minimum yıllık gelir şartı £18.600,00 olup, gelir şartını sağlayamayan bireylerin banka hesabında bulunması gereken birikim şartı £62.500,00 olması gereklidir.

Bireylerin İngiltere’de yaşamlarını rahatlıkla idame ettirebilmesi için dil belgesi talep edilmekte ve İngilizce dil sınavlarından en az A1 seviyesinde konuşma ve dinleme bilgisi bulunduğunu kanıtlaması gereklidir.

İngiltere Yerleşim Vizesi dil sınavı sonucu olmadan evli bireyler için alınabilecek bir vize türü değildir, İngiltere İçişleri Bakanlığınca tanınmış olan bireyler İngiltere Yerleşim Vizesi sahibi olma ihtimalini artırmış olacaktır.

Aşağıdaki tabloda aile büyüklüğüne göre belirlenmiş, minimum olarak sahip olmanız gereken gelir miktarı ve nakit birikim miktarı gösterilmiştir. 

Aile Büyüklüğü

Minimum Gelir Şartı

Minimum Birikim Şartı

Sponsor Eş + Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 4 Çocuk

£29.600,00

£90.000,00

İngiltere oturma izni öncelikle 33 aylık olarak verilmekte ve geçici oturum vizesi olarak adlandırılmaktadır. Vize uzatma başvurusu için gerekli şartları sağlayan bireylerin 30 aylık daha vize alarak 5 yıl İngiltere’de yaşamını tamamladığında sürekli oturum başvurusunda bulunabilirler. İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için TIKLAYIN!

İngiltere oturma izni üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Birleşik Krallık Yerleşim Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren firmamız Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak vize işlemlerinizi geç kalmadan başlatabilirsiniz.

İngiltere oturma izni nasıl alınır?, Yerleşim Vizesiyle İngiltere’de çalışma hakkı elde edebilir miyim?, Yerleşim Vizesi şartları vize türlerine göre nasıl değişmektedir?, Yerleşim Vizesi Brexit sonrası değişecek mi? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmamıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

"İngiltere Oturma İzni Evli Çiftler için Nasıl Alınır?" sayfası 659 defa okundu