İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Oturma ve Çalışma İzni Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:06:59

İngiltere oturma ve çalışma iznine itiraz etmek isteyen bireyler, vize memurunun vize reddi mektubunda belirttiği yolları nasıl kullanılabileceğini danışmanlarımızla irtibata geçerek öğrenebilir.

İngiltere oturma ve çalışma izni almak isteyenler İngiltere vize türlerinden seyahatlerine uygun vize türünü belirleyerek başvurmalıdır.

İngiltere’de oturma izni 6 ay ve üzerinde sürelerde (1-2-5- veya 10 yıllık) İngiltere’ye seyahat edecek olan bireylere verilmektedir.

İngiltere’de çalışma izni ise sınırlı sürelerde çalışma izni veren vize türleri, çalışma izni vermeyen vize türleri veya doğrudan İngiltere Çalışma Vizesi türleri olarak çeşitli kategorilere ayrılabilir.

Doğrudan çalışma izni veren vize türleri Çalışma Vizesi olarak adlandırılmakta olup çeşitli alt dallara ayrılmıştır.

İngiltere’de iş kurmak, ortaklık kurmak, şirket açmak, yatırım yapmak, şirket devralmak gibi çeşitli amaçları olan bireylerin bu vize türünün kendine uygun kategorisine başvuru yapması önerilmektedir.

Sınırlı sürelerde çalışma izni veren vize türlerine örnek olarak İngiltere Öğrenci Vizesi türleri verilebilecektir.

Örneğin, Tier-4 Öğrenci Vizesi türlerinden Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan yüksek lisans, doktora vb. eğitimlere gidecek olan bireyler, haftada 10 veya 20 saat çalışma hakkına sahip olabilecektir.

İngiltere oturma ve çalışma izni üzerine detaylı bilgi almak isteyenler uzman danışmanlarımızla irtibata geçebilirler. İngiltere vizesi türleri ve oturum izni verip vermediği hususunda bilgi için tıklayın!

İngiltere oturma ve çalışma izni nasıl alınır?, İngiltere vize türlerinin reddine nasıl itiraz edilir?, Yerleşim Vizesi başvurularına nasıl itiraz edilir?, Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu nasıl yapılır? vb. sorularınızı İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek sorabilir, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Oturma ve Çalışma İzni Reddine Nasıl İtiraz Edilir?" sayfası 790 defa okundu