İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Oturum Alma Prosedürleri Nasıldır?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:09:25

İngiltere oturum alma prosedürleri başvuru ücretiyle başlayarak başvuru dosyasının Başvuru Merkezine teslim edilmesiyle sona ermektedir.

İngiltere oturum alma niyetinde olan bireyler İngiltere’ye seyahatlerinin amacına uygun bir vize türüne başvuruda bulunarak öncelikle geçici oturum izni (vize süresi kadar) almaktadır.

Daha sonra 5 yıl -vize türlerinin kendi içinde belirlenmiş istisnai kararları dışında- İngiltere’de bulunan bireyler için sürekli oturum başvurusu yapma hakkı bulunacaktır.

İngiltere’de oturma izni almak isteyen bireyler öncelikle vize türünü doğru belirleyerek, vize harcını yatırmalı, vize işlemlerini firmamızla yapmaya karar verdiklerinde uzmanlarımız tarafından temin edilecek olan gerekli evraklar listesi eksiksiz olarak tamamlanmalı, tercümeler yapılıp başvuru formu doldurulup, gerekli dilekçelerin yazılması sonrasında Başvuru Merkezinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyası incelenmesi amacıyla teslim edilmelidir.

Başvurulan vize türüne göre vize başvuru değerlendirilme süresi değişmektedir.

İngiltere vizesi türleri, oturum izni ve sürekli oturum hakkında detaylı bilgiye uzmanlarımıza danışarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere oturum alma başvurusunun nasıl yapıldığını ve Yerleşim Vizesi başvuru için gerekli evrakların neler olduğunu danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak sorabilir veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek vize türünüzü belirleyebilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru koşulları ve gerekli evraklar listesi için tıklayın!

İngiltere oturum alma prosedürleri nelerdir?, Yerleşim Vizesi başvurusu nasıl yapılır?, İngiltere’ye gittikten sonra uyulması gereken prosedürler nelerdir?, Yerleşim Vizesi reddi neden alınır? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

İngiltere vizesi reddi aldıysanız itiraz etmek için tıklayın!

"İngiltere Oturum Alma Prosedürleri Nasıldır?" sayfası 700 defa okundu