İngiltere Oturum Almak için Hangi Seviyede Dil Bilgisi Gereklidir?

Okunma sayısı: 746
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Oturum Almak için Hangi Seviyede Dil Bilgisi Gereklidir?

İngiltere'de oturum almak için gereken dil yeterlilik seviyesi, başvuru sahibinin durumuna ve başvurulan vize türüne bağlıdır. Genellikle, İngiltere'de oturum izni almak isteyenlerin İngilizce dil yeterliliği göstermeleri gerekmektedir.

İngiltere hükümeti, dil yeterliliğini kanıtlamak için genellikle İngilizce dil sınavlarına başvuru yapmanızı isteyecektir. En yaygın olarak kabul edilen sınavlar arasında IELTS veya TOEFL yer almaktadır. Bazı Yerleşim Vizesi türleri için ise İngilizce bilgi aranmamaktadır. Bunlara örnek olarak Yerleşim Vizesi türlerinden biri olan Evli Olmayan Çiftler için Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak bireylerin sahip olması gereken şartların başında en az A1 düzeyinde İngilizce dil bilgisinin IELTS Life Skills sınavı sonucu ile kanıtlanması gelmektedir.

İngiltere oturum almak amacıyla Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin başvurmak istediği vize türünün gerekli şartlarının neler olduğunu danışmanlarımızdan gerçeğe uygun ve güncel şekilde öğrenebilirsiniz. Başka bir örnek olarak Yerleşim Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapacak olan bireylerin dil sınav belgesine gerek yoktur.

Başvuru sahiplerinin muhakkak sahip olması gereken belgeler arasında IELTS Life Skills sınavından alacağı sonucun bulunması zorunlu değildir. Aile Birleşimi Vizesi başvuru evrakları hakkında uzman danışmanlarımızla irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. İngiltere vizesi ve başvuru için gerekli dil sınavlarını öğrenebilmek için BURAYI inceleyiniz. 

Yerleşim Vizesi başvuru prosedürleri ve sağlanması gereken şartlar hakkında bilgi almak isteyen bireyler firmamızın sayfasını takip ederek güncel değişikliklerden anında haberdar olabilecektir. İngiltere Yerleşim Vizesi için tıklayın! Vize retlerine itiraz yollarını öğrenmek için tıklayın!

İngiltere oturum almak mümkün müdür?, İngiltere’de oturum alma imkânı var mıdır?, İngiltere oturum vizesi uzatma hakkı var mıdır? gibi soruları olan bireyler İngiltere vizesi türleri konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel destek veren firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza ulaşarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.