İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:16:50

İngiltere oturum izni başvurusunda bulunarak Yerleşim Vizesi almak isteyen bireylerin İngiltere’ye gitmeden önce uyulması gereken prosedürlere eksiksiz şekilde uyması gereklidir.

İngiltere oturum izni almak isteyen bireyler, İngiltere’ye gitmeden önce uyulacak prosedürlere uyarak vize başvuru işlemlerini titizlikle tamamlamalıdır.

İngiltere vize türlerinin hepsi için geçerli olan başvuru prosedürleri, başvuru sahibinin İngiltere’ye yapmak istediği seyahatin amacına uygun olarak vize türünün belirlenmesiyle başlamaktadır.

Vize türünün doğru seçilmemesi ve başvuru formunda doğru işaretlenmemesi sonucunda vize reddi alma ihtimali ortaya çıkacaktır.

Vize türünü belirlendikten sonra vize başvuru harcı yatırılır ve vize başvuru formu bireylerin maddi ve kişisel bilgilerine uygun şekilde doldurulur.

Başvuru sahibi başvuru için gerekli evraklar listesini uzman danışmanlarımızdan elde ederek başvuru dosyasına bu evrakları eksiksiz şekilde eklemelidir.

Başvuru formu, başvuru evrakları, gerekli tercümelerin yapıldığı İngilizce evraklar, dilekçeler ve danışmanlarımızın uygun gördüğü diğer evraklarla tamamlanan vize başvuru dosyası İngiltere Başvuru Merkezine, alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle teslim edilir.

İngiltere’de 6 ay ve üzerinde kalacak olan bireyler öncelikle geçici oturum almaktadır. Daha sonra vize türünün şartlarına göre değişen gereklilikleri sağladığı takdirde sürekli oturum alabilmektedir. 

İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hakkında bilgi çin TIKLAYIN!

İngiltere oturum izni nasıl alınır?, İngiltere oturum izni başvurusu nereye yapılır?, Yerleşim Vizesi türleri nelerdir?, Yerleşim Vizesi hakkında nereden bilgi alınır? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

Diğer tüm İngiltere vizesi türleri ve başvuru koşullarına BURADAN ulaşabilirsiniz. 

"İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?" sayfası 693 defa okundu