İngiltere Oturum Kartı Nedir?

Okunma sayısı: 4831
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Oturum Kartı Nedir?

İngiltere Oturum Kartı, uzun süreli oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşlarının İngiltere'deki yasal konumunu belirlemek için kullanılan bir belgedir. Bu belge, İngiltere'de kalma süresi, çalışma hakları ve bazı kamu hizmetlerinden yararlanma hakları dahil olmak üzere, sahibine belirli haklar sağlar. İngiltere Oturum Kartı, oturma izni başvurusu kabul edildikten sonra oturma izni sahibine verilir. Kart, oturma izninin süresi boyunca geçerlidir. İngiltere Oturum Kartı sahipleri, İngiltere'deki kamu hizmetlerinden yararlanmak için kartlarını göstermek zorunda kalabilirler. 

Ayrıca İngiltere oturum kartı, Biometric Residence Permit (BRP Card) olarak adlandırılmakta ve başvuru sahibinin kişisel bilgileri, vize bilgileri, çalışma hakkının olup olmadığı gibi bilgilerin yazıldığı karttır. İngiltere oturum kartı, bireylerin İngiltere’de oturum iznini belgeleyen karttır. Biometric Residence Permit (BRP Card), başvuru sahibinin bilgilerini (ad, soyad, vizenin geçerlilik süresi, çalışma hakkının olup olmadığı, vize türü) içermektedir. 

6 aydan uzun süreyle İngiltere’ye seyahat eden bireylere verilecek olan Biyometrik İkamet İzni, İngiltere’ye giriş yapılan gün de dahil olmak üzere 10 gün içerisinde alınması gereklidir. İngiltere içerisinden başvuru yapan bireylere posta yoluyla iletilecek olan bu kart, İngiltere dışından başvuru yapan bireyler için İngiltere’ye giriş yaptıklarında postaneden almaları gereklidir.

İngiltere oturum kartı, sahibi olabilmek için İngiltere vize türleri konusunda uzmanlaşmış profesyonel bireylerden destek alınması önerilmektedir. İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hususunda bilgi için TIKLA! Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi türlerine ve İngiltere Yerleşim Vizesine başvuru yapmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek kafasını kurcalayan tüm sorularını sorabilirler. İngiltere oturum kartı nasıl alınır?, Oturum kartı nereden alınır?, İngiltere’de oturum almak için dil bilgisi gerekli midir?, İngiltere’de oturum vizesi reddine itiraz edilir mi? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. İngiltere vizesi türleri, başvuru koşulları ve gerekli belgeler listesi için TIKLA!