İngiltere Oturum Şartları Ankara Anlaşması Bağımlıları için Nasıldır?

Okunma sayısı: 858
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Oturum Şartları Ankara Anlaşması Bağımlıları için Nasıldır?

Ankara Anlaşması, Türkiye vatandaşlarının İngiltere'de iş kurmak veya çalışmak için geçerli olan özel bir anlaşmadır. Bu anlaşma kapsamında, Türkiye vatandaşları İngiltere'de iş kurmak, çalışmak veya eğitim almak için bir vize başvurusunda bulunabilirler.

Ankara Anlaşması kapsamında, Türkiye vatandaşlarına İngiltere'de oturum izni almak için bir dizi şart yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar, başvuru sahibinin iş planı, iş deneyimi ve finansal durumu ile ilgilidir. İngiltere oturum şartları Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler için karmaşık yapıdadır. Bunun sebebi, vize için gerekli olan evrakların başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermesidir.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere'de oturum izni almak için aşağıdaki şartlar yerine getirilmelidir:

  1. İngiltere'de bir iş kurmak veya bir işte çalışmak için iş planı sunmak.

  2. İngiltere'de iş kurmak veya bir işte çalışmak için yeterli iş deneyimine sahip olmak.

  3. İngiltere'de yaşam maliyetlerini karşılayacak yeterli finansal kaynaklara sahip olmak.

  4. Sağlık sigortası yaptırmak.

  5. İngilizce dil yeterliliğine sahip olmak.

Ayrıca, Ankara Antlaşması Vizesi için gerekli olan başvuru evrakları arasında yüksek standartlarda sağlanması gereken şartlar bulunmamaktadır. Örneğin, maddi gelir şartı, ciro sınırı, sermaye miktarı vb. maddi yeterlilik şartı aranmamakta Ankara Anlaşmasıyla İngiltere’de yapılmak istenilen işe göre başvuru evrakları değişmektedir. Bunun için Ankara Antlaşması Vizesi başvuru işlemleri ile ilgili olarak İngiltere vize türleri konusunda uzman danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere oturum şartları Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi başvuru evrakları yukarıda bahsedildiği gibi başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Vize süresi, İngiltere’de bulunan bireyin aldığı süre kadar olabilmektedir. Kısa süreli verilen oturum hakkını vize uzatmalarıyla devam ettiren bireyler İngiltere’de 5 yıllık yaşamını sürdürmesi sonucunda sürekli oturum başvurusunda bulunabilecektir. Bu vize türüyle İngiltere’ye aile birleşimi yapmak için gitmek isteyen bireyler, vize sahibinin eşi ve 21 yaş altındaki çocukları olabilecektir.

İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi hakkında bilgi almak isteyen veya İngiltere Yerleşim Vizesi konusunda güncel haberleri araştıran bireylerin firmamızla irtibata geçmesi faydalı olacaktır. Yerleşim Vizesi işe İngiltere'de eğitim alabilirsiniz. İngiltere'de eğitim ve yaşam için TIKLAYIN!

İngiltere oturum şartları vize türlerine göre değişiyor mu?, Birleşik Krallık vizesi oturum şartları sağlanması zor mudur?, İngiltere Yerleşim Vizesi bağımlıları nasıl başvuru yapıyor? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilir, vize işlemlerine hızlı ve dikkatli şekilde başlayabilirler.