İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Oturum Sinavi Zor mudur?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:19:52

İngiltere oturum sinavi, Life in the UK (İngiltere’de Yaşam Sınavı) olarak adlandırılan İngiltere’de sürekli oturum almak isteyen bireylerin girmesi zorunlu olan test usulü sınavdır.

İngiltere oturum sinavi, İngiltere’de yaşam ile ilgili sorular sorularak bireylerin İngiltere’deki yaşama alışıp alışmadığını, İngiliz kültürüne ve yaşam şartlarına alışıp alışmadığını, İngilizlerin değerlerine ne kadar aşina olduğunu öğrenmek için yapılan bir sınavdır.

İngiltere oturum sinavinın asıl adı Life in the UK sınavıdır. İngiltere’de sürekli oturum alabilmek için sağlanması gereken şartlardan biri de bu sınavı geçmiş olmaktır.

Sürekli oturum başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilecek olan işlemlerden biri de İngilizce dil bilgisinin kanıtlanabiliyor olmasıdır.

İngiltere İçişleri Bakanlığında kabul edilmiş olan bir sınavdan en az B1 seviyesinde İngilizce dil bilgisinin sağlanması Birleşik Krallıkta sürekli oturum alabilmek için büyük önem taşıyan bir şarttır.

Sürekli oturum başvurusunun nasıl alınacağı, İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru işlemleri ve başvuru için gerekli evrakların değişip değişmeyeceği üzerine güncel haberleri almak isteyen bireylerin firmamızla irtibata geçmesi önerilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları için gerekli sınavlar hakkında bilgi için TIKLA!

İngiltere oturum sinavi zor mudur?, İngiltere oturum sınavı nedir?, Yerleşim Vizesi uzatma imkânı var mıdır?, Yerleşim Vizesi başvuru koşulları nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

İngiltere vizesi türlerinin başvuru şartları ve başvuru prosedürleri için TIKLA!

"İngiltere Oturum Sinavi Zor mudur?" sayfası 723 defa okundu