İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Oturum Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:49:31

İngiltere oturum vizesi değerlendirilme süresi İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 12 haftada sonuçlanabilmektedir.

İngiltere oturum vizesi değerlendirme süresi her birey için farklılık göstermektedir. Bunun sebebi İngiliz Konsolosluğunun başvurulan dönemdeki yoğun olup olmamasıdır.

İngiltere oturum vizesi ortalama 12 hafta (90 gün) içerisinde sonuçlandırılmaktadır. İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre başvuru sonucu 12 haftadan kısa süre içerisinde de sonuçlanabilir daha uzun sürede de.

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru sahiplerine ilk 3 ayı seyahate hazırlık süreci olarak, ilk başvuruda 33 aylık vize vermektedir.

Daha sonra başvuru sahipleri uzatma başvurusu yaparak 30 ay vizesi uzatmaktadır. Böylece İngiltere’de 5 yılı tamamlayan bireyler sürekli oturum başvurusunda bulunabilmektedir.

Sürekli oturum ile İngiltere’de en az 1 yıl yaşayan bireyler İngiltere vatandaşlığı başvuru yapabilecektir. İngiltere Yerleşim Vizesi sonuçlanma süresini uzun bulan bireyler Öncelikli Servisleri kullanarak vize değerlendirme süresini kısaltabilecektir.

Yerleşim Vizesi için Öncelikli Servis kullanarak 12 haftalık değerlendirme süreci 15 iş gününe indirilebilmektedir.

İngiltere vize türleri ve Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri için TIKLAYIN!

Yerleşim Vizesi başvuru işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği konusunda güncel haberleri almak isteyen bireylerin firmamızın sayfasını ziyaret etmesi önerilmektedir.

İngiltere oturum vizesi reddedilme sebepleri nelerdir?, İngiltere vize retlerine nasıl itiraz edilir?, İngiltere Yerleşim Vizesi uzatmak mümkün müdür?, İngiltere vizesine itiraz yolları nelerdir? gibi soruların cevaplarını araştıran bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

"İngiltere Oturum Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?" sayfası 842 defa okundu