İngiltere Oturum Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Okunma sayısı: 1022
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Oturum Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere Oturum Vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin dosyasının karmaşıklığına, ülkesine, başvuru türüne ve İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Genellikle İngiltere Oturum Vizesi başvurusu sonuçlanma süresi, 2 ila 12 hafta arasında değişmektedir. Ancak, bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir.

Başvuru sahibi, İngiltere Oturum Vizesi başvurusu yaparken tüm gerekli belgeleri tam ve doğru şekilde sunmalıdır. Başvuru dosyasındaki eksik veya yanlış bilgiler, dosyaların daha fazla incelenmesine ve sürecin uzamasına neden olabilir. Bu nedenle, başvuru sahibinin İngiltere Oturum Vizesi başvurusu yaparken tüm gerekli belgeleri tam ve doğru şekilde sunması önemlidir. Ayrıca, İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın yoğunluğuna ve başvuru sayısına bağlı olarak başvuru süreci değişebilir. Yoğun başvuru dönemlerinde, başvuru sahibi sürecin daha da uzun sürebileceğini beklemelidir.

Başvuru sahibi, süreci hızlandırmak için ek bir ücret ödeyerek "hızlandırılmış işlem" hizmetini kullanabilir. Bu hizmet, başvuru sahibinin başvurusunun birkaç hafta içinde sonuçlanmasını sağlar, ancak daha yüksek bir ücret gerektirir. Ayrıca İngiltere oturum vizesi değerlendirme süresi her birey için farklılık göstermektedir. Bunun sebebi İngiliz Konsolosluğunun başvurulan dönemdeki yoğun olup olmamasıdır. İngiltere oturum vizesi ortalama 12 hafta (90 gün) içerisinde sonuçlandırılmaktadır. İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre başvuru sonucu 12 haftadan kısa süre içerisinde de sonuçlanabilir daha uzun sürede de.

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru sahiplerine ilk 3 ayı seyahate hazırlık süreci olarak, ilk başvuruda 33 aylık vize vermektedir. Daha sonra başvuru sahipleri uzatma başvurusu yaparak 30 ay vizesi uzatmaktadır. Böylece İngiltere’de 5 yılı tamamlayan bireyler sürekli oturum başvurusunda bulunabilmektedir. Sürekli oturum ile İngiltere’de en az 1 yıl yaşayan bireyler İngiltere vatandaşlığı başvuru yapabilecektir. İngiltere Yerleşim Vizesi sonuçlanma süresini uzun bulan bireyler Öncelikli Servisleri kullanarak vize değerlendirme süresini kısaltabilecektir.

Yerleşim Vizesi için Öncelikli Servis kullanarak 12 haftalık değerlendirme süreci 15 iş gününe indirilebilmektedir. İngiltere vize türleri ve Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri için TIKLAYIN! Yerleşim Vizesi başvuru işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği konusunda güncel haberleri almak isteyen bireylerin firmamızın sayfasını ziyaret edebilir veya  İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.