İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere Siyasi Oturum Hakkı Kimlere Verilir?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:25:40

İngiltere siyasi oturum hakkı, İngiltere’de siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma talebiyle bulunan bireylere verilebilecektir.

İngiltere siyasi oturum hakkı, kendi ülkesinde kalması durumunda yaşamının sonlanabileceği, kendi ülkesinde terör, savaş veya büyük felaketlerin bulunduğu bireylere İngiltere makamlarınca verilecek haktır.

İngiltere siyasi oturum hakkına sahip olan bireyler İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ile aile üyelerini, eşini ve 18 yaş altı çocuklarını İngiltere’ye getirme imkânı bulunmaktadır.

Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin evli olduğunu veya birlikte yaşadığını kanıtlaması gereklidir.

Aynı zamanda İngiltere’de bulunan aile üyesinin akrabalarıyla iletişimini, aile bağlarını devam ettirdiğini de kanıtlaması vize başvurusunun olumlu sonuçlanma ihtimalini artıracaktır.

Bu vize türünün şartlarından bir diğerine örnek vermek gerekirse başvuru sahiplerinin uzmanlarımıza sıklıkla sorduğu dil bilgisi söylenebilir.

İngilizce dil bilgisi bu vize türü için talep edilmemektedir. İngiltere siyasi oturum üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyenler Birleşik Krallık Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla bize ulaşarak vize işlemlerinizi geç kalmadan başlatabilirsiniz.  

İngiltere Yerleşim Vizesi türleri ve başvuru evrakları hakkında bilgi için TIKLAYIN!

İngiltere'de siyasi oturum ile 5 yıl bulunan bireyler süresiz oturuma başvuru hakkı elde edebilecektir. 1 yıl daha İngiltere'de yaşayan bireyler İngiliz vatandaşlığına başvuru yapabilir. İngiliz vatandaşlığı başvuru şartları için tıklayın!

İngiltere siyasi oturum hakkı nedir?, İngiltere’de siyasi oturum hakkı nasıl alınır?, İngiltere vize türleri nelerdir?, Vize türlerinden hangisi siyasi oturum hakkı vermektedir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

İngiltere oturum vizesi başvurusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Siyasi Oturum Hakkı Kimlere Verilir?" sayfası 1829 defa okundu