İngiltere Suresiz Oturum Sartlari Nasıldır?

Okunma sayısı: 892
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Suresiz Oturum Sartlari Nasıldır?

İngiltere'de süresiz oturma hakkı (Indefinite Leave to Remain - ILR) almak için, belirli gereksinimleri karşılamak gerekmektedir. Bu gereksinimler şunları içerebilir:

  1. Yasal Olarak İngiltere'de Yaşama Süresi: Genellikle, bir kişinin İngiltere'de süresiz oturma hakkı elde etmek için en az beş yıl yasal olarak yaşaması gerekmektedir. Ancak, bu süre, farklı vize türlerine ve kişinin durumuna göre değişebilir.

  2. İngilizce Dil Yeterliliği: Başvuru sahibinin İngilizce dil yeterliliği, sınav veya belirli dil sertifikaları aracılığıyla test edilebilir. Bazı durumlarda, İngilizce yeterliliği için muafiyetler mevcut olabilir.

  3. Uygun Bir Konut: Başvuru sahibi, kendisi ve ailesi için uygun bir konut sağlayabilmelidir.

  4. Yeterli Gelir: Başvuru sahibi, İngiltere'de yaşamaları ve kendileri ile ailelerinin bakımını üstlenebilmek için yeterli bir gelir sağlamalıdır. Bu, işte çalışarak veya kendi işini kurarak gerçekleştirilebilir.

  5. Ceza Davaları: Başvuru sahibinin, İngiltere'de ceza davalarından aklanmış olması veya ceza davalarına karışmamış olması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin durumuna ve vize türüne bağlı olarak, gereksinimler değişebilir. Başvuru sahibi, gereksinimleri karşılamadığı takdirde, süresiz oturma hakkı için başvurusu reddedilebilir.

Ayrıca İngiltere süresiz oturum sartlari hakkında araştırma yapan bireyler genellikle internetten araştırma yapmaktadır. Ancak forum, sözlük gibi güvenilir olmayan sayfalardan bilgi edinilmesi sürekli oturum vizesi başvurusunda olumsuz sonuçla karşılama olasılığını artırmaktadır. Sürekli oturum başvurularında ret kararı ile karşılaşmamak için birtakım şartların eksiksiz olarak sağlanması yararlı olacaktır. Life in the UK sınavını geçmek, en az B2 seviyesinde İngilizce dil bilgisi sahibi olmak, İngiltere’de yaşamını sürdürdüğü yerin uygunluğu, maddi yeterliliğin İngiltere’de kalmaya devam etmesi konusunda pozitif olması vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere'ye seyahatlerinizde gerekli olabilecek İngiltere vizesi dil sınavları hakkında bilgi için BURAYA bakınız. İngiltere sürekli oturum vizesi başvuru işlemlerinin neler olduğu konusunda profesyonel hizmet veren danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi türleriyle Birleşik Krallıkta sürekli oturum başvurusu konusunda profesyonel danışman ve uzmanlarımıza Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İngiltere süresiz oturum sartlari, sürekli oturum başvuru evrakları ve prosedürlerinin neler olduğunu öğrenmek isteyen bireyler, uzmanlarımıza danışabilirler.

İngiltere süresiz oturum sartlari zor mudur?, Sürekli oturum başvurusu reddedilirse ne yapılabilir?, Sürekli oturum başvurusu reddine nasıl itiraz edebilirim?, İngiltere vizesi başvuru işlemleri nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularının yanıtlarını bulabilirler.