İngiltere Yerleşim Vizesi - Evlilik ve Aile Birleşimi

Okunma sayısı: 7217
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim Vizesi - Evlilik ve Aile Birleşimi

İngiltere'de bir kişinin aile birleşimi yoluyla yerleşim hakkı elde etmesi mümkündür. Bu kapsamda, İngiltere'de yasal olarak ikamet eden bir kişinin İngiltere'de yaşayan yabancı eşleri, partnerleri veya çocukları, aile birleşimi vizesi başvurusu yapabilir. Eşlerin İngiltere'de yaşamak istemeleri durumunda, İngiltere'de oturma izni elde etmek için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce, çiftlerin evliliklerinin yasal olarak tanınması gerekmektedir.

Ayrıca, İngiltere'de yaşayan kişilerin, yabancı eşleri veya çocukları için aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmadan önce belirli koşulları karşılamaları gerekmektedir. Bu koşullar arasında, belirli bir gelir seviyesine sahip olmak, uygun konut sağlamak ve İngiltere'de yaşayan aile üyelerinin mali ve diğer gereksinimlerini karşılamak yer almaktadır. İngiltere Yerleşim Vizesi türleri pek çok çeşit arzetmektedir. Evli çiftler, nişanlı çiftler, evli olmayan çiftlerin başvuru yapabileceği gibi, anne babalar için yerleşim, diğer akrabalar için yerleşim gibi amaçlarla da başvuru yapabilirsiniz.

Firmamızla İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru işlemlerinizi başlatmanız vize alma ihtimalini artırabilecektir. Bunun sebebi yılların bilgi ve deneyimine sahip uzmanlarımızın başvuru işlemlerinin başından sonuna kadar bireylere destek olması, bilgilendirme yapması ve doğru bilgilerle yönlendirmesidir.  Tüm İngiltere vize türleri hakkında bilgi için İngiltere vize türleri sayfasını ziyaret edebilir, verilen linkleri takip ederek ilgilendiğiniz vize türünü inceleyebilirsiniz. 

EŞİNİZLE BERABER İNGİLTERE'DE YAŞAMAK 

Bu vize türüne başvuracak olan bireylerin İngiltere'deki eşinin sürekli oturum veya İngiliz vatandaşlığı sahibi olarak Birleşik Krallık'ta bulunuyor olması gereklidir. Bu temel şarta ek olarak başvuru sahibinin sağlaması gereken diğer şartlar; 

 • Evli olduklarını kanıtlayabilmek, 

 • Maddi olarak İngiltere'de yaşamaya yeterli kaynağının bulunduğunu gösterebilmek, 

 • Başvuru sahibinin ve kendisine sponsor olacak eş ile ilgili kişisel bilgiler, 

 • İngiltere'de nerede konaklayabileceğini belgelemek, 

 • Seyahat bilgilerinin başvuru dosyasına eklenmesi,

 • Başvuru formunun doldurulması,

 • Gerekli olan evrakların tercümelerinin yaptırılması vb. olarak örneklendirilebilir. 

İngiltere’ye yerleşme amacıyla yapacağınız vize başvurusunun türüne göre hazırlayacağınız evrakların içeriği değişecektir. Bu duruma rağmen hemen hemen bütün evlilik dolayısıyla yerleşim amaçlı yapılan başvurularda iki şart aranmaktadır. Öncelikle evliliğinizin gerçek olduğunu vize memuruna kanıtlamadığınız sürece ve vize memurunu bu konuda ikna etmediğiniz sürece vize alamazsınız. Bu nedenle evliliğinizin gerçek olduğuna dair evraklar hazırlamanız gerekecektir. Evlilik cüzdanınız bu tür başvurularda zorunlu olmakla beraber asla yeterli değildir.

Birçok kişi sahte evlilik yaparak İngiltere’ye gelmeye çalışmakta olup sahte bir nikâh yaparak evlilik cüzdanı elde edebiliyor. Bu nedenle tek başına evlilik cüzdanı evliliğin gerçek olduğunu kanıtlayan bir evrak değildir. Gerçek bir evlilik yaptığınızı kanıtlayan evraklara dair detaylı listeye ulaşmak için lütfen bizimle iletişime geçin. İkinci olarak maddi durum birçok İngiltere vizesi başvuru türünde oldukça önemlidir.

Birçok başvuru türünde eşlerin İngiltere’deki yaşantılarında devlet yardımı almaya ihtiyaç duymaksızın geçimlerini sağlayacak derecede gelirleri olduğunu veya olacağını kanıtlamaları gerekecektir.

Vize almak için hangi düzeyde geliriniz olması gerektiğine ve bu gelirlere dair hangi evrakların hazırlanması gerektiğine dair bilgiler yine danışmanlarımız tarafından sağlanacaktır. Aşağıda sağlanması gereken maddi gelir ve birikim şartına dair bilgiler yer almaktadır. Sponsor eşin kendisiyle birlikte eşi ve çocukları için sağlaması gereken finansal kaynak minimum sınırı bu tabloda gösterilmektedir.

Aile Üye Sayısı

Minimum Gelir Şartı

Minimum Birikim Şartı (Gelir Şartını Sağlayamayanlar için) 

Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Hangi başvuru formunu doldurmalıyım?

Evli olan kişilerin İngiltere’ye yapacakları başvuru İngiltere’de ki eşin vize türüne göre değişecektir. İngiltere’de yaşayan eşin vize türüne göre sizin yapacağınız başvuru ve buna bağlı olarak da başvuru formunuz değişecektir. 

 • İngiliz vatandaşı olan veya İngiltere’de sürekli oturumu olan kişilerin eşleri,

 • Avrupa vatandaşı olan kişilerin eşleri,

 • Ankara Antlaşmasından faydalanarak vize alan kişilerin eşleri,

 • Çalışma izni ile İngiltere’de bulunan kişilerin eşleri,

 • İltica başvurusu yapan kişilerin eşleri,

 • İnsan haklarından yararlanarak oturum almış kişilerin eşleri veya öğrenci eşlerinin hepsi farklı başvurular yapacak, farklı başvuru formları dolduracak ve yapacağı başvuru türünün gereksinimlerine göre farklı evraklar hazırlayacaklardır.

Başvurularda yanlış form doldurulması veya gerekli bir evrakın verilmemesi başvurunun reddine sebep olacaktır. Firmamızla yapılan başvurularda bu tür yanlışlıklar olmaması için uzmanlarımız detaylı olarak çalışacaktır.

İngilizce bilmek zorunda mıyım?

Evlilik dolayısıyla yerleşim amaçlı yapılan İngiltere vizesi başvurularının bir kısmında A1 düzeyinde İngilizce bilme zorunluluğu ve bu düzeyde İngilizce bilindiğine dair akredite kuruluşlardan alınmış bir sınav sonucunun verilme zorunluluğu bulunurken, bir kısım vize başvurularında hiçbir şekilde İngilizce bilme zorunluluğu bulunmamaktadır. İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi başvurunuzda İngilizce dil zorunluluğu olup olmadığını öğrenmek için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçin.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurusu için neler yapmalıyım?

İngiltere Evlilik Yerleşim Vizesi başvurunuzda yapmanız gereken iki şey vardır. Danışmanlarının sağladığı evrak listesinde yazılı evrakları hazırlamak ve uzmanlarımız tarafından sizin için alınmış randevu gününde yine uzmanlarımız tarafından hazırlanan dosyanızla beraber başvuru merkezine gidip parmak izi vermek. Bunun dışındaki işlemler, yani form doldurma, tercümeler, randevu alımı, vize harcının konsolosluğa ödenmesi, online başvurunun tamamlanması ve en önemlisi de vize alınabilecek düzenli bir başvuru dosyasının hazırlanması uzmanlarımız tarafından sizin için yapılacaktır.

Bu vize türüne sahip olan kişiler İngiltere'de çalışma ve eğitim alma hakkına sahip olabilecektir. İngiltere'de eğitim ücretleri, süreleri program özellikleri hakkında detaylar için TIKLAYINIZ! İngiltere Yerleşim Vizeleri hakkında diğer sorularınız için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.