İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Okunma sayısı: 3462
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında hazırlanması gerekli ilk ve en önemli evraklar başvuru sahibinin/sahiplerinin İngiltere'de bulunan kişi ile arasındaki ilişkiyi ve bağımlılık derecesini gösterir evraklardır. İngiltere'deki akrabanız ile birinci derecen akraba olunması ve bu kişinin İngiltere'de vatandaşlıkla veya sürekli oturum ile bulunuyor olması gereklidir. İngiltere Yerleşim Vizesi için sağlanması gereken diğer şartlar ve belgeler şöyle sıralanabilir; 

  1. Pasaport: Başvuru sahibinin geçerli bir pasaporta sahip olması gerekmektedir.

  2. Biyometrik Veriler: Başvuru sahibinin biyometrik verilerini içeren bir fotoğraf ve parmak izi vermesi gerekmektedir.

  3. Başvuru Formu: Başvuru sahibinin Indefinite Leave to Remain başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

  4. Dil Yeterliliği: Başvuru sahibi, İngilizce dil yeterliliğini göstermelidir. Bunun için genellikle IELTS, TOEFL, Cambridge English Qualifications (ESOL) ve Pearson Test of English (PTE) Academic sınavlarından birini geçmesi gerekmektedir.

  5. Adres Bilgileri: Başvuru sahibinin İngiltere'deki adres bilgilerini belgelemesi gerekmektedir. Bunun için banka hesap özetleri, kira sözleşmesi veya fatura gibi belgeler kabul edilebilir.

  6. İş ve Gelir Bilgileri: Başvuru sahibinin İngiltere'deki iş ve gelir durumunu belgelemesi gerekmektedir. Bunun için maaş bordroları, vergi beyannameleri ve işveren tarafından verilen mektuplar gibi belgeler kabul edilebilir.

  7. Adli Sicil Kaydı: Başvuru sahibinin adli sicil kaydı belgesi gerekmektedir.

  8. Önceki İşlemler: Başvuru sahibinin önceki İngiltere vizesi başvuruları ve sonuçları ile ilgili belgeler gerekmektedir.

Yukarıdaki maddeler örnek olarak verilmiş olup hangi yerleşim vizesine başvurabileceğinize göre gerekli evraklar ve başvuru şartları hakkında detaylara firmamızla irtbata geçerek ulaşabilirsiniz. 

Gerekli evraklara ek olarak sponsor bilgileri de oldukça önemlidir. İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere'ye gelen kişilerin daha sonra İngiltere Sosyal Yardımlarına veya herhangi bir başka yardıma olmayacak şekilde maddi birikime sahip olmaları gerekmektedir. Bu amaçla kişilerin İngiltere'deki yaşam masraflarını karşılayacak kişi hali hazırda İngiltere'de bulunan kişi ise bu kişinin maddi birikimini ve sponsorluk beyanını içeren evraklar İngiltere Yerleşim Vizesi almak için gerekli evraklar içerisindedir. 

İngiltere Yerleşim Vizesi için gerekli evrakları belirten İngiltere Vizesi başvuru merkezi veya İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış resmi bir liste bulunmamaktadır. Bu sebeple İngiltere vizesi başvurularında bulunacak olan bireylerin İngiltere vizesi türleri için gerekli evraklar listesi ve başvuru şartlarını uzmanlarımızla görüşerek öğrenmesi ve başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlayarak vize alma ihtimalini artırması önerilmektedir. 

Bu vizeye başarılı bir başvuru yaparak vize sahibi olan bireylere çalışma ve eğitim alma hakkı verilmektedir. İngiltere'de eğitim almak isteyen bireylere detaylı bilgi ve danışmanlığı İngiltere yurt dışı eğitim uzmanları verebilecektir. Bilgi için tıklayınız!

İngiltere Sınır Ajansı (UK Border Agency) tarafından İngiltere vizesi başvuruları hakkında yayımlanmış rehber ve yapılan binlerce başvuruyu referans alan uzmanlarımız tarafından hazırlanmış İngiltere Yerleşim Vizesi için gerekli evrakları içeren listeye ulaşmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.