İngiltere Yerleşim Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Okunma sayısı: 680
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere'de yerleşim vizesi için gereken evraklar, vize türüne ve başvuru sahibinin durumuna göre değişebilir. Ancak genel olarak, İngiltere'de yerleşim vizesi başvurusu yapmak için aşağıdaki evraklar gereklidir:

  1. Pasaport: Pasaportunuzun en az 6 ay süreyle geçerli olması ve boş sayfalarının bulunması gerekmektedir.

  2. Başvuru formu: İngiltere'nin resmi göçmenlik web sitesinden indirilebilecek olan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

  3. Biyometrik veriler: Parmak izi ve fotoğraf gibi biyometrik verilerinizi vermeniz gerekmektedir.

  4. İngilizce dil yeterliliği: İngilizce dil yeterliliğinizin bulunduğunu gösteren bir belge gerekebilir.

  5. Finansal durum belgesi: Başvuru sahibinin mali durumunu gösteren belgeler gerekebilir.

  6. Sağlık durumu belgesi: Başvuru sahibinin sağlık durumunu gösteren belgeler gerekebilir.

  7. Sabıka kaydı: Başvuru sahibinin sabıka kaydını gösteren belgeler gerekebilir.

  8. Sponsorluk belgesi: Başvuru sahibi, bir sponsorun himayesi altında ise, sponsorluk belgesi gerekebilir.

  9. İkametgah belgesi: Başvuru sahibinin ikamet ettiği yerin belgesi gerekebilir.

Bu belgelerin yanı sıra, başvuru sürecinde İngiltere göçmenlik otoritesi tarafından talep edilen diğer belgeler de olabilir. Başvuru sürecinde eksik belge vermeniz, başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle, İngiltere'nin resmi göçmenlik web sitesindeki güncel gereksinimleri kontrol etmeniz ve gereken belgeleri tamamlamanız önemlidir.

Ayrıca İngiltere Yerleşim Vizesi için gerekli evraklar Yerleşim Vizesi türlerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Aile Birleşimi Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi, insani koruma hakkı sahibi veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireyin eşi, çocuğu, nişanlısı vb. olarak başvuru yapılabilen bir vize türüdür.

İngiltere Yerleşim Vizesi dil sınavı sonucu olmadan evli çiftlerin vize başvuru sonucun olumlu olma ihtimalinin düşük olacağı ön görülmektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığınca tanınmış olan bireyler Yerleşim Vizesi sahibi olma ihtimalini artırmış olacaktır. İngiltere Yerleşim Vizesi için gerekli evrakların evli çiftlerin, aile birleşimi yapmak isteyen bireylerin sağlaması gereken diğer şartlara göre nasıl değiştiğini ve diğer Yerleşim Vizesi türlerinin neler olduğunu bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Yerleşim Vizesi için Gerekli Evraklar konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Yerleşim Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?, Yerleşim Vizesi şartları vize türlerine göre nasıl değişmektedir?, Yerleşim Vizesi Brexit sonrası değişecek mi? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.