İngiltere Yerleşim Vizesi Sınavı Nedir?

Okunma sayısı: 797
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim Vizesi Sınavı Nedir?

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru sürecinde herhangi bir sınav gerekmemektedir. Ancak başvuru sahibinin İngiltere'de kalacak süre, amacı, mali durumu ve diğer koşulları karşılayıp karşılayamadığı incelenmektedir.

Başvuru sahibi, İngiltere'de kalıcı olarak yaşamak istediğini ve İngiltere'de bir yuva kurmak istediğini kanıtlamalıdır. Ayrıca, vize başvurusu sırasında, İngiltere'de yaşamak için gerekli olan maddi koşulları karşıladığını kanıtlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, sağlık koşullarına uygunluğu da incelenmektedir.

İngiltere Göçmenlik Dairesi, başvuru sahibinin İngiltere'de kalıcı olarak yaşamak için uygun olduğuna karar verirse, Yerleşim Vizesi vermektedir. Yerleşim Vizesi, İngiltere'de kalıcı olarak yaşama hakkı vermektedir. Vize sahibi, İngiltere'de kalıcı olarak yaşayabilir, çalışabilir ve eğitim alabilir.

İngiltere Yerleşim Vizesi sınavı, İngiltere vizesi türlerinden birine sahip olarak İngiltere’de süresiz oturum başvurusunda bulunacak olan bireylerin İngiltere’de yaşam hakkında bilgilerini ölçen test şeklinde yapılan bir sınavdır.

Life in the UK sınavı, İngiltere Yerleşim Vizesi sahibi olarak İngiltere’de yaşamını sürdürmeye devam etmek isteyen bireylerin başvuracağı sürekli oturum başvuruları için oldukça önemli bir belgedir. Bu sınavın geçilmemiş olması, sürekli oturum başvurusunun olumsuz sonuçlanma olasılığını artıracaktır. Life in the UK sınavının içeriği, ne tür soruların sorulduğu ve sınav sistemi vs. hakkında sorularınız varsa uzman danışmanlarımızla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi sınavının yanı sıra süresiz oturum başvurusu için hangi belgelerin gerektiğini danışmanlarımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bu vize türüyle çalışma hakkınız olacağı gibi eğitim alma hakkınız da olacaktır. İngiltere'de eğitim ve yaşam konusunda detaylı bilgi için tıklayın! İngiltere Yerleşim Vizesi için TIKLAYINIZ!

İngiltere Yerleşim Vizesi sınavı var mıdır?, Yerleşim Vizesi uzatma imkânı var mıdır?, Yerleşim Vizesi başvuru koşulları nelerdir?, Yerleşim Vizesi için gerekli olan evraklar nelerdir? sorularını araştıranlar İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabileceklerdir. Diğer İngiltere vizesi türleri üzerine detaylı bilgileri BURADAN bulabilirsiniz.