İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere'de Oturma İzni Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 17:14:18

İngiltere’de oturma izni nasıl alınır? sorusunun cevabını arayan bireyler İngiltere vizesi konusunda uzman danışmanlardan destek alabilirler.

İngiltere’de oturma izni nasıl alınır? sorusu danışmanlarımıza başvuru yapacak olan bireyler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

İngiltere’de oturma izni hakkında bilgi almak isteyen bireyler genellikle internetten araştırma yapmaktadır. İngiltere’de oturma izni almak isteyen ve forum, sözlük, blog gibi sayfaların bilgileri ile başvuru yapacak olan başvuru sahipleri ret alma ihtimalini göz önünde bulundurmalıdır.

İngiltere’de oturma izni nasıl alınır? sorusunun cevabını merak eden bireyler İngiltere’ye gitmeden önce uyulacak prosedürler sayfasını ziyaret ederek vize işlemleriyle ilgili tüm sorularının yanıtlarını alabilecektir.

Ancak İngiltere’de oturma izni alabilmek için öncelikle 6 ay ve üzerinde bir süre ile İngiltere’ye seyahat ediyor olunması gereklidir.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi gibi vize türleriyle sürekli oturum alınması mümkün değildir. İngiltere’de oturum alınabilecek olan vize türlerine örnek olarak;

Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türleri verilebilecektir. İngiltere’ye geçici oturum vizeleriyle giden ve uzatma başvurularıyla 5 yıl boyunca İngiltere’de yaşayan bireyler sürekli oturum başvurusunda bulunabilirler. 1 yıl da sürekli oturum ile İngiltere'de bulunmanız halinde İngiliz vatandaşlığı alabilirsiniz.

İngiltere’de oturma izni nasıl alınır?, İngiltere’de oturma izni almak için danışmanlık almalı mıyım?, Birleşik Krallık oturma izni reddi sebepleri nelerdir?, İngiltere vize türleri hakkında nereden bilgi alabilirim? gibi sorularınızı İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak öğrenebilir, vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere'de Oturma İzni Nasıl Alınır?" sayfası 876 defa okundu