İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa SSS

İngiltere'de Oturum Alma Hakkı Hangi Vize Türleriyle Mümkündür?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-24 16:21:32

İngiltere’de oturum alma hakkı İngiltere’ye 6 ay ve üzeri sürelerde vize alan bireylerin alabileceği vize türleriyle mümkündür.

İngiltere’de oturum alma hakkı, İngiltere’de 6 ay üzerinde çalışmak, yerleşmek, eğitim almak, iş kurmak vb. amaçlarla vize alan bireyler için geçerlidir.

İngiltere vizesi başvurusuyla birlikte başvuru sahiplerine kısa süreli (vize süresi kadar) oturum hakkı da verilmektedir.

Daha önceden oturum izni için bireylerin tekrar başvuruda bulunmaları gerekiyordu. Ancak artık İngiltere vizesi onaylanan ve İngiltere’ye giden bireyler 10 gün içerisinde postaneden BRP (Biometric Residence Permit) Biyometrik İkamet İzni kartını alabilecektir.

Bu kart içerisinde bireylerin adı, soyadı, oturum izni, vize türü, çalışma hakkının olup olmadığı vb. bilgiler yer almaktadır. İngiltere’de oturum alma niyetinde olan bireylerin başvurabileceği vize türüne örnek olarak Yerleşim Vizesi verilebilmektedir.

İngiltere’de Yerleşim Vizesi türüyle oturum sahibi olmak isteyen bireylerin karşılaması gereken belirli şartlar bulunmaktadır.

Bu şartlar, Yerleşim Vizesi türlerine göre çeşitlilik göstermekle birlikte Evli Çiftler için Yerleşim Vizesi için; başvuran çiftlerin evli oldukları, ilişkilerinin gerçek olduğu, Birleşik Krallık'ta yaşama niyetlerinin olduğu ve evlilik sürelerinin, aile bağlarının nasıl olduğu gibi konularda detaylı evraklar örnek olarak verilebilmektedir.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sahibi olabilmek için yapılması gerekenler için tıklayın!

İngiltere’de oturum alma hangi vize türüyle mümkündür?, İngiltere Yerleşim Vizesiyle oturum alınabilir mi?, Yerleşim Vizesi uzatma imkânı var mıdır?, Yerleşim Vizesi başvuru koşulları nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

İngiltere Yerleşim vizesi başvurusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

"İngiltere'de Oturum Alma Hakkı Hangi Vize Türleriyle Mümkündür?" sayfası 739 defa okundu