İngiltere'de Yerlesim Vizesi Nasıl Alınır?

Okunma sayısı: 746
Güncellenme Tarihi:
İngiltere'de Yerlesim Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere'de yerleşim vizesi almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

  1. Uygunlık: İlk olarak, İngiltere'de yerleşim vizesi için uygun olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Bu, İngiltere'de yeterli bir süre yasal olarak kalmış ve bir aile üyesi veya İngiliz vatandaşı ile evli olup olmadığınıza veya bir işverenin sizi işe almak için bir iş teklif etmesi gibi bir dizi kriteri karşılayıp karşılamadığınıza bağlıdır.

  2. Başvuru Formu: Başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu, İngiltere hükümetinin web sitesinde bulunabilir. Başvuru formunu doldurmadan önce, hangi tür yerleşim vizesine başvuracağınızı belirlemelisiniz.

  3. Belgeler: Başvuru formu ile birlikte, pasaportunuzun bir kopyası ve gerekli diğer belgeleri (örneğin, bir iş teklifi veya evlilik belgesi) sunmanız gerekmektedir.

  4. Başvuru Ücreti: İngiltere'de yerleşim vizesi başvurusu ücretleri oldukça yüksektir. Başvuru ücretleri, başvurulan vize türüne ve başvuru yaptığınız ülkeye göre değişebilir.

  5. Biyometrik Veri Toplama: Başvurunuzun kabul edilmesi için, biyometrik verilerinizi (parmak izleri ve fotoğraf) vermeniz gerekebilir. Bu, başvurunuzu yapacağınız İngiltere vize merkezinde yapılabilir.

  6. Başvurunun Değerlendirilmesi: Başvurunuz, İngiltere hükümeti tarafından değerlendirilecektir. Başvurunuzun kabul edilip edilmediğine dair bir karar alındığında, size bildirilecektir.

Yerleşim vizesi başvurusu uzun bir süreç olabilir ve belirli kriterleri karşılamak için belirli bir süreyi İngiltere'de yasal olarak kalmış olmanız gerekebilir. Bu nedenle, başvurunuzu yapmadan önce, İngiltere göçmenlik kurallarını dikkatlice incelemeniz önemlidir. Ayrıca İngiltere’de Yerlesim Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya İngiliz vatandaşı olarak yaşayan bireylerin eşi, partneri, nişanlısı, ebeveynleri olabilirler.

Başvuru yapacak olan eşlerin veya partnerlerin en az 2 yıldır birlikte yaşıyor veya evlilik cüzdanı ile evli olduğunu kanıtlayabilmesi gereklidir. Başvuru ücreti, bireylerin aldığı vize türüne ve İngiltere’de bulunacağı süreye göre değişiklik göstermektedir. Başvuru ücretini ödemeyen bireylerin başvuru işlemleri başlatılamayacaktır. Başvuru işlemlerini uzmanlarımızla yapmaya karar veren ve vize ücretini ödeyen bireylere İngiltere’de Yerlesim Vizesi başvuru evrakları firmamızın danışmanları tarafından sağlanacaktır. 

İngiltere’de Yerleşim Vizesi başvuru evrakları arasında olması gerekenlere örnek olarak; İngiltere’de yaşamını sürdürecek kadar maddi yeterlilik, İngilizce dil bilgisi, sponsor varsa başvuru sahibi ile sponsorun yüz yüze görüşmüş olma şartı vb. verilebilir. Başvuru evrakları titizlikle başvuru dosyasına koyulacak ve gerekli olanların tercümeleri yapılarak vize başvuru işlemlerinin formlar doldurulup, dilekçeler yazılarak Başvuru Merkezine biyometrik bilgilerle birlikte teslim edilir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri için sitemizi ziyaret edin. Yerleşim Vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bunun sebebi sağlanması gereken birçok belgenin ve şartın bulunuyor olmasıdır.

İngiltere’de Yerlesim Vizesi üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler Birleşik Krallık vize türleri konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren firmamız Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi geç kalmadan başlatabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi türleri ve gerekli başvuru prosedürleri için tıklayın!

Firmamız İngiltere'de Yerlesim Vizesi başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere’de Yerlesim Vizesi nasıl alınır?, Yerleşim Vizesi için gerekli belgeler nereden elde edilir?, “İngiltere Yerleşim Vizesi reddi alma sebepleri nelerdir? sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza danışabilirsiniz.