Oturma İzniyle İngiltere'ye Giriş Mümkün müdür?

Okunma sayısı: 932
Güncellenme Tarihi:
Oturma İzniyle İngiltere'ye Giriş Mümkün müdür?

İngiltere'ye giriş yapabilmek için herhangi bir vize türüne ihtiyaç duyulup duyulmadığı, ziyaretin amacına ve ziyaret süresine bağlı olarak değişebilir. Örneğin, İngiltere'ye turistik amaçlı kısa süreli bir ziyaret yapmak isteyenler, genellikle vizeye ihtiyaç duymazlar ve ülkede "vizesiz ziyaret" yapabilirler. Ancak, İngiltere'de uzun süreli bir kalış amacıyla seyahat etmek isteyenler, oturma izni veya yerleşim vizesi almak zorundadırlar.

Oturma iznine sahip kişiler, İngiltere'ye giriş yapabilirler ancak giriş yapmadan önce belirli bir süre boyunca oturma izninin geçerli olduğunu ve seyahat amacının oturma iznine uygun olduğunu gösteren belgeleri göstermeleri gerekmektedir. Ayrıca, İngiltere'ye giriş yapmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az altı ay olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

İngiltere'ye giriş yapmak için diğer bazı şartlar da vardır. Örneğin, herhangi bir güvenlik veya sağlık riski olmadığınızı kanıtlayan belgeleri sağlamanız gerekebilir. Ayrıca, gümrük kontrol noktalarında, giriş amacınızı ve İngiltere'de kalacağınız süreyi açıklayan bir beyan sunmanız da gerekebilir.

Ayrıca oturma İzniyle İngiltere’ye giriş, başvuru sahiplerinin aldıkları 6 ay ve üzeri süreye sahip İngiltere vize türleriyle mümkündür. İngiltere’de oturum vizesi almak her vize türünün başvuru şartları ve gerekli evrakları farklı olduğu için karmaşık bir süreçten oluşmaktadır. Bu karmaşık süreçte İngiltere vize türleri için gerekli prosedürlerin uygulanması gereklidir. Gerekeli prosedürler uygulanıp, firmamızın uzman danışmanlarından liste olarak alınan başvuru evrakları eksiksiz toparlanıp, vize şartlarının tam olarak sağlanmasıyla yapılan vize başvurusunun ret alma olasılığı en aza indirilebilecektir.

İngiltere vize türleri ile başvuru sahibine öncelikle vize süresiyle sınırlı bir geçici oturum hakkı verilmektedir. İngiltere’de vize uzatma başvurularıyla da 5 yıl boyunca kalmış bireylerin sürekli oturum başvurusu yapma hakkı doğacaktır. Sürekli oturumla 1 yıl daha İngiltere'de yaşayan (yani toplamda 6 yıl) bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabileceklerdir. Oturma İzniyle İngiltere’ye giriş hakkının nasıl elde edileceği, sürekli oturum başvuru şartlarının neler olabileceği konusunda danışmanlarımızdan destek alınması önerilmektedir.

Oturma İzniyle İngiltere’ye giriş için hangi evraklar gereklidir?, İngiltere’de hangi vize türleriyle oturum alınır?, İngiltere vize türü nasıl belirlenir?, İngiltere vize başvuru işlemleri nasıldır? gibi sorularınızı İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak sorabilir, İngiltere vize işlemlerine başlayabilirsiniz.