İngiltere Yerleşim Vizesi Anasayfa İletişim

Yerleşim Vizesi İngiltere Oturum Hakkı Verir mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-19 16:20:04

İngiltere oturum hakkı almak için başvurulacak vize türlerinden biri Yerleşim Vizesidir.

Birleşik Krallık Yerleşim Vizesi, İngiltere’ye yerleşmek, İngiltere’de yaşamak ve oturum hakkı elde etmek isteyen bireylerin başvuracağı vize türlerinden biridir. Yerleşim Vizesi başvurusunda, vize ücreti yatırılıp gerekli evraklar eksiksiz olarak başvuru dosyasına koyulup, başvuru formu ve dilekçeler gerçeğe uygun şekilde bu dosyaya eklenerek vize randevusu alındığı gün ve saatte İngiltere Başvuru Merkezine teslim edilerek vize işlemleri sonlandırılır. Ancak bu süreç göründüğünden daha karmaşık olmakla birlikte vize işlemleri içerisinde atılan adımlarda oldukça dikkatli ve titiz olunması gereklidir. Yerleşim Vizesi sahibi olan bireyler ilk olarak 33 aylık bir İngiltere oturum hakkı elde etmektedir. Bu 33 ayın ilk 3 ayı başvuru sahibinin İngiltere’ye yerleşebilmesi için tanınan bir süredir. İngiltere Yerleşim Vizesi uzatma başvurusu ile 30 ay daha uzatma imkânı olan bireyler, İngiltere’de yaşama süresini 5 yıla tamamladığında sürekli oturum başvurusu yapma hakkına sahip olabilmektedir. İngiltere’de en az 1 yıl sürekli oturum sahibi olarak bulunan bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabileceklerdir. Yerleşim Vizesi oturum hakkının nasıl alınacağını, sürekli oturum ve ingiltere vatandaşlık başvurusunun nasıl yapılabileceğini öğrenmek isteyenler uzmanlarımıza danışabilirler.

İngiltere oturum hakkı sahibi olmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere Yerleşim Vizesi reddi alan bireyler nasıl itiraz edeceklerini BURADAN öğrenebilirler. 

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru işlemleri ve türleri için TIKLAYIN!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

“İngiltere oturum hakkı kimlere verilebilir?”, “Yerleşim Vizesi türleri nelerdir?”, “İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusuna ret alma sebepleri nelerdir?”, “İngiltere’ye gitmek isteyen bireyler vize türünü nasıl belirlemelidir?” gibi soruların cevabına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza danışarak ulaşabilirsiniz.

"Yerleşim Vizesi İngiltere Oturum Hakkı Verir mi?" sayfası 548 defa okundu